52 il başkanı ve 715 ilçe başkanı değişti

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, 7. Olağan Kongre sürecinde 81 il başkanının 52’sinin, 973 ilçe başkanlığının ise 715’inin yenilendiğini bildirdi.

net- AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, 7. Olağan Kongre sürecinde 81 il başkanının 52’sinin, 973 ilçe başkanlığının ise 715’inin yenilendiğini bildirdi. 

Kandemir, AKP’nin 2019 Aralık ayında başlayan 7. Olağan Kongre sürecine ilişkin AA muhabirine bilgi verdi.

AKP’nin kongre sürecinin normalde 13-14 ay kadar sürdüğünü, ancak salgın nedeniyle 5 ay ara vermek durumunda kaldıklarını hatırlatan Kandemir, tedbirleri en üst seviyede aldıklarını ve il kongrelerini hızlı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

Kandemir, il ve ilçe teşkilatlarında kongreleri büyük bir coşku ile gerçekleştirdiklerini, Genel Merkez Kadın Kolları ve Genel Merkez Gençlik Kolları kongrelerinin yapılmasının ardından 24 Mart’ta Büyük Kongre ile süreci tamamlayacaklarını ifade etti.

AKP kongrelerinde birlik ve beraberliğin ortaya çıktığını, il ve ilçe yönetim kurullarında görev almak için çok sayıda talepte bulunulduğunu ve bu durumdan son derece memnun kaldıklarını aktaran Kandemir, şöyle devam etti:

“Bazı illerimizde tarihimizdeki en yüksek başvuruları aldık. Yani 20 senelik AKP tarihinde kongre süreçlerindeki en yüksek başvuruları aldık bu tabii çok memnun ediyor bizi. Gelen başvurulara baktığımızda ise orada da müthiş bir çeşitlilik gördük. Esasında biz bunu 6. Olağan Kongre sürecinden sonra bugüne kadar yaptığımız üye çalışmalarında görüyorduk. Yani yine biz tarihimizde olmadığı kadar yüksek bir üye kaydettik bu dönemde. Diğer siyasi partilerin toplam üye sayılarını biz inanın bir senede kaydettik ve geçtik, bakın sadece geçen sene biz 1,5 milyon yeni üye kaydetmiş olduk. Yani biz bu talebi görüyorduk fakat bunun yönetimlere talep şeklinde olması ayrıca bizi çok memnun etti. Tabii bu talebi görünce mevcut ekipteki arkadaşlarımızın sağ olsunlar bir dava şuuru ile meseleyi ele alışlarıyla ciddi bir değişim de oldu esasında.”

 Kandemir, Teşkilat Başkanlığı olarak, milletvekilleri ve belediye başkanları ile titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek, şunları söyledi:

“Bizim şansımız Cumhurbaşkanımızın çok teşkilatçı bir Genel Başkan olması. Yani bizim Genel Başkanımız Tayyip Erdoğan teşkilatçılığı çok iyi bilen, çok önemseyen, her bir ismin, teşkilata davet ettiğimiz her bir ismin ne kadar büyük katkılar verebileceğini bize de hatırlatarak önderliğini yapan bir Genel Başkan. Dolayısıyla, teşkilat meselesinde çok titiz. Yaptığımız her işi tabii biz danışarak, onun talimatlarını alarak gerçekleştiriyoruz. Yakinen takip etti bu süreci, her bir ilimizi ayrı ayrı sağ olsun tüm yoğunluğuna rağmen. Türkiye bu süreçte pek çok sınama ile karşılaştı, pek çok meseleyi yönetti aynı zamanda Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız. Buna rağmen çok ciddi bir mesai verdi ve bütün detaylarıyla meseleyi liderlik ederek şekillendirmiş oldu.” 

İl ve ilçe başkanlıkların yanı sıra yönetimlerindeki değişim oranlarına ilişkin bilgi veren Kandemir, şunları kaydetti:

“İlçelerimizdeki değişim oranı ilçe yönetim kurullarımızda bu iki sene içerisinde yüzde 73 aynı şekilde yönetimlerde yüzde 63, illerde il başkanlarımızdaki değişim oranı yüzde 65 ve il yönetimlerindeki değişim oranımız da yüzde 68, bu adeta yeni bir ekip kurmak demek. Fakat bunu yaparken gerçekten de tüm görevi devreden arkadaşlarımı işin içerisinde tutarak yeni bir modelle çalıştık ve onların da bizim bu yenilenme sürecine çok ciddi katkı verdiklerini görmüş olduk. Ben bir kere daha bugüne kadar AK Parti’de görev almış mücadele etmiş, bu işe yüreğini koymuş bu değişim dönüşümün en önemli aktörü olmuş bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, gönülden teşekkür ediyorum. Yani AK Parti’deki bir yetkili olarak değil, bu davaya hem gönül vermiş hem mücadele etmiş bir nefer olarak söylüyorum.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Tostu kripto parayla satıyor

Milli voleybolcuya büyük onur