Akın akın geliyorlar

Rusya’dan charter uçuşların başlamasıyla Antalya’ya gelen Rus turistler, kutsal saydıkları Aziz Nikolaos Anıt Müzesi’nin bulunduğu Antalya’nın Demre ilçesine akın etmeye başladı.

Akın akın geliyorlar

Rusya’dan charter uçuşların başlamasıyla Antalya’ya gelen Rus turistler, kutsal saydıkları Aziz Nikolaos Anıt Müzesi’nin bulunduğu Antalya’nın Demre ilçesine akın etmeye başladı. Rus turistler, Türkiye’de tatilin güvenli olduğunu belirterek, yakınlarını ve dostlarını tatile çağırdı.

Charter uçuşların 10 Ağustos itibarıyla başladığı Rusya’dan Antalya’ya gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği ilçeler arasında Demre yer aldı. Otobüslerle Demre’ye gelen Rus turistler, önce kutsal saydıkları ikonların satıldığı mağazaları ziyaret etti ardından gruplar halinde ‘Noel Baba’ olarak bilinen Aziz Nikolaos’un mezar kilisesinin yer aldığı Anıt Müze’yi ziyaret etti. Müzede rehberler eşliğinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında belirli koşullarda gezen turistler, Aziz Nikolaos’un mezarının başında dua etti. Mezarın önüne çökerek, Aziz Nikolaos’a saygı sunan Rus turistler, ardından Demre’nin Çayağzı Limanı’ndan yatlarla Kekova turuna çıktı. Rus turistler, yat üstünde önce Batık Kenti ardından Simena Antik Kenti’ni gezdi. Yatın önünde bir araya gelen Rus turistler, hep bir ağızdan ‘Merhaba Türkiye’, ‘Türkiye çok güzel’ mesajlarını verdi. Yüzme molasında kendilerini Akdeniz’in mavi sularına bırakarak, bol bol yüzen Rus turistlerin Demre turu, Çayağzı Limanı’nda sona erdi. Turistler, daha sonra otobüslerle Kemer, Kundu, Belek, Manavgat ve Alanya’da kaldıkları otellere döndü.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Büyükşehir karantinaya alınabilir

Büyükşehir karantinaya alınabilir

Dolar ve euro haftaya rekor seviyede başladı

Dolar ve euro haftaya rekor seviyede başladı