Akşener’den Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili açıklama

İYİ Parti lideri Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Millet İttifakı isterse Cumhurbaşkanı adayı olurum” ilişkin sözleriyle ilgili açıklama geldi.. Akşener; “Kılıçdaroğlu aday olmayı düşünebilir. Seçime daha çok zaman var. O zamana kadar ne olur ne biter hepimiz görürüz. Dediğim gibi Hayrihi ve şerrihi min Allahü teala. (hayır ve şer Allah’tandır)” dedi..

  Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı i ile ilgili olarak “ isterse Cumhurbaşkanı ı olurum” demişti.

lideri , partisinin grup toplantısı sonrası söz konusu açıklama hakkında gazetecilerin kendisine sorduğu soruya yanıt verdi. 

Akşener şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu olmayı düşünebilir. Ocak 2020’den bu yana geziyorum. Orada bu çalışmayı yaparken, şahsıma, partime veya benim bir hayalime yönelik, ki bu hayalim Türkiye’nin iyi olmasından başka bir hayalim yok bunu net bir şekilde söyleyeyim. En küçük bir toz zerresi kadar e yönelik bir çalışma yapmıyorum. Özne sizsiniz diyorum. Özne işsiz genç diyorum. Vatandaşımız bunu gördü. Seçime daha çok zaman var. O zamana kadar ne olur ne biter hepimiz görürüz. Dediğim gibi Hayrihi ve şerrihi min Allahü teala. (hayır ve şer Allah’tandır)”

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AKP’nin ‘Z kuşağı’ planı

Meclis başkanvekili Yılmaz: Seçilmem büyük sürpriz oldu

Meclis başkanvekili Yılmaz: Seçilmem büyük sürpriz oldu