Antalya Bilim Merkezi kapılarını açtı

Antalya Bilim Merkezi kapılarını açtı

 

ANTALYA,(DHA) – KEPEZ Belediyesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliği DokumaPark içerisinde 12 bin 500 metrekare alana kurduğu Antalya Bilim Merkezi, gençlere ve çocuklara kapılarını açtı.

Türkiye’nin en nitelikli astronomi bölümünün de kurulacağı bilim merkezi, 14 ayrı sergi teması ve 6 farklı atölyesiyle öğrencilere hizmet vermeye başladı. Deneme eğitimlerinin başladığı ve resmi açılışı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yapılacak olan Antalya Bilim Merkezi, bugüne kadar farklı yaş gruplarından yüzlerce öğrenciyi bilgi ve teknolojiyle buluşturdu.

Merkez ve ilçelerdeki ortaokul, liseler ile Akdeniz Üniversitesi’nden gelen öğrenciler, bilim merkezinin atölyelerinde, fen bilimleri ile teknolojiye yönelik çalışmalarını gerçekleştiriyor. Öğrenciler, eğitim çalışmalarını öğretmenlerinin ya da bilim merkezinin uzman eğitmenlerinin gözetiminde yapıyor. Akdeniz bölgesinde ilk ve tek olan Antalya Bilim Merkezi’nin imkânları, ilim ve teknoloji alanında projelerini geliştirmek isteyen öğrencilere, okullarında fen bilimleri laboratuarı bulunmayan okullara da müracaat etmeleri halinde sunuluyor.

DokumaPark alanının içerisinde bulunan Antalya Bilim Merkezi, sadece öğrencilerin değil, bilgiye, teknolojiye, fen bilimlerine ilgi duyan, araştırmak ve öğrenmek isteyen her yaş grubundan bireyin de hizmetinde olacak.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Gençlerimiz, bilgiyi konuşsun istiyoruz. Teknolojiyi, bilimi, tarımı, teknoloji tasarımını, doğada yaşayan canlıları konuşsun istiyoruz. Onların gündemi bilimsel bilgi olsun istiyoruz. Gençlere yönelik dev bir yatırımız olan Antalya Bilim Merkezi’nde deneme eğitimlerine başladık” dedi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yargıtay’dan Canan Kaftancıoğlu kararı

AK Parti İlçe Başkanı Bilgin koronavirüse yakalandı

AK Parti İlçe Başkanı Bilgin koronavirüse yakalandı