Antalya uçağı karıştı:Siyahi kadına yumruk salladı!

Kamera görüntülerinde kadın yolcunun, “Ben Afrikalıyım. Halkımla ilgili hiçbir şey söyleyemezsin” dediği duyuluyor.

Havayolu firması easyJet’le Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye uçan ve ırkçı söylemlerde bulunduğu öne sürülen bir erkek yolcu, siyahi bir kadına yumruk attı.

Gatwick’ten yola çıkan ve Antalya’ya inen uçağın polis tarafından karşılandığı ve saldırganın uçaktan çıkarılıp gözaltına alındığı bildirildi.

Olayı kaydeden kamera görüntülerinde kadın yolcunun, “Ben Afrikalıyım. Halkımla ilgili hiçbir şey söyleyemezsin” dediği duyuluyor.

Bunun üzerine adamın koltuğundan kalkıp hamle yaptığı ve yumruk salladığı görülüyor. Ancak yumruğun kadına isabet edip etmediği anlaşılmıyor.

Olayın şahitlerine göre saldırıya uğrayan siyahi kadın, adamın daha önce ırkçı tacizde bulunduğu bir arkadaşını savunuyordu.

Salı günü gerçekleşen olayı kaydeden bir yolcu, adamın önce başka bir siyahi kadınla münakaşaya girdiğini ve ırkçı sözler sarf ettiğini kaydetti.

The Sun’a konuşan yolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

İkinci bir siyahi kadın, arkadaşını sözlü olarak savunuyordu ve aynı tacize maruz kalıyordu. Sonra olay, videoda gördüğünüz saldırıya dönüştü.Sözcü, “Bu tür olaylar nadir yaşanır ama onları çok ciddiye alırız. Uçakta taciz veya tehdit içeren davranışlara müsamaha göstermiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
KORKOOP harikası

KORKOOP harikası

Muratpaşa'dan  sanatçıya destek

Muratpaşa’dan sanatçıya destek