“Bahçeli FETÖ hakkında konuşmamı engelledi”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra kurulan Meclis FETÖ Araştırma Komisyonu’nda dinlenmesinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından engellediğini söyledi.

Mardin ve ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulanan Akşener, ziyareti sırasında gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

“Bir arkadaşımız FETÖ araştırma kurulunun başkan yardımcısıydı. ‘Akşener’i bir dinleyelim’ demişler, resmi yazı yazılmış. O arkadaşımızı, o gün MHP Genel Başkan Yardımcısı bugün TBMM Başkan Vekili olan Celal Adan aramış. Sonra demiş ki, ‘bir durum var’: ‘Akşener’e buyur gel, fikrine bakacağız. Sayın Bahçeli istemiyor bunu engelleyin.’ Sebep ise beni Bahçeli 2006’da görevlendirerek Türkçe Olimpiyatlarına gittiğim için istemiyor. Demiş bunu ben engelleyemem. Adan arkadaşımıza bir telefon ediyor ve diyor ki ‘bizi çok kötü bir dertten kurtardın’ sana teşekkür ederim. Bu arkadaşımız Selçuk Özdağ. Sonra Özdağ biliyorsunuz bu tür görüşmeleri anlattığı için 20 kişinin saldırısına uğradı.”

Öte yandan Akşener’e derdini anlatan çiftçi, “320 bin lira elektrik faturam var. 130 bin dönüm araziden elde edilen gelirden, her şeyini çıkartırsan bize 50 bin kalmaz” dedi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Başkan Kocakayadan yatçılara ziyaret

Başkan Kocakaya’dan yatçılara ziyaret

ELİNİZİ ÇEKİN!