‘Bizim Almanlar’ güvende hissediyor

Almanya’nın Ankara Başkonsolosu Wolfgang Wessel’i makamında ağırlayan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “Alanya’da on beş bin, Manavgat’ta beş bin, Antalya’da ise sekiz bin civarında Alman vatandaşımız yaşıyor. Alman vatandaşları pandemi sürecinde alınan tedbirler ve uygulamalar sayesinde kendilerini güvende hissediyorlar” dedi.

‘Bizim Almanlar’ güvende hissediyor

Turizmin başkenti Antalya’yı ziyaret eden Almanya’nın Ankara Başkonsolosu Wessel, Antalya Valisi Sayın Ersin Yazıcı ile yaptığı görüşmede Antalya’da yaşayan Alman vatandaşlar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Vali Yazıcı, Pandemi nedeniyle, diğer ülkelerde olduğu gibi, iki ülkenin de zor bir süreçten geçtiğini belirterek, en kısa sürede bu salgın sürecinin bitmesini temenni ettiğini ifade etti.

‘ANTALYA’DA GÜVENDEYİZ’

Antalya’da yaşamayı tercih eden yabancılar sıralamasında üçüncü sırda yer alan Alman vatandaşlarının bu şehirde yaşamaktan çok memnun olduklarını belirten Alman Başkonsolos Wessel; “Alanya’da on beş bin, Manavgat’ta beş bin, Antalya’da ise sekiz bin civarında Alman vatandaşımız yaşıyor. Alman vatandaşları pandemi sürecinde alınan tedbirler ve uygulamalar sayesinde kendilerini güvende hissediyorlar.” dedi. Antalya’daki yerleşik Alman vatandaşlarının emekli ve yaş ortalamalarının altmış yaş üstü olduğunu belirten Wessel; pandemi sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını, kendilerine yapılan ilaç ve ihtiyaç tedarikinden dolayı çok minnettar olduklarını ve çok teşekkür ettiklerini belirtti.

TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ

Şehrimizde yerleşik olan olmayan tüm turistlere karşı Türk misafirperverliğini göstermek bizim borcumuzdur diyen Vali Ersin Yazıcı; “Güvenlik, sağlık gibi en temel ihtiyaçların tedarikinde üzerimize düşen görevleri titizlikle yerine getirmekteyiz. Misafirlerimizin memnuniyeti ve sağlığı bizim için oldukça önemli. İl çapında aldığımız önlemlerle Antalya’yı sağlıklı bir yaşam merkezi halinde tutmak için var gücümüzle çabalıyoruz.” Diyerek sözlerine devam etti.

Vali Yazıcı, sağlıklı günlere hep beraber kavuşulacağını, maske-mesafe-hijyen kurallarına hepimiz için uyulması gerektiğini önemle bir kez daha vurgulayarak, yabancılara karşı işlenen suçlar konusunda da bizzat takipçi olacağını sözlerine ekledi.  

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Siperlikli maske  üretimi başladı

Siperlikli maske üretimi başladı

‘Emekçiler TÜİK’e inanmıyor’

‘Emekçiler TÜİK’e inanmıyor’