Boztaş: Çanakkale Türk ve dünya tarihinin akışını değiştirmiştir

Boztaş: Çanakkale Türk ve dünya tarihinin akışını değiştirmiştir

 

MANAVGAT, (DHA)- MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Boztaş mesajında, Türk milletinin Çanakkale’de 7 düvele karşı verdiği mücadele ile Türk ve dünya tarihinin akışını değiştirdiğine vurgu yaparak 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin tarihte eşine az rastlanan, büyük kahramanlık destanlarından biri olduğunu kaydetti. Boztaş, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Çanakkale; dünya literatüründe bir dönüm noktası olarak tarihe geçmiş ve tarihe altın harflerle yazılmış kahramanlık destanıdır. Çanakkale milletimizin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiçbir fedakârlıktan çekinmediğini gözler önüne seren şanlı bir zaferdir. Çanakkale’de kahraman ordumuz, düşman kuvvetlerine karşı aylar boyunca devam eden, deniz ve karada eşine ender rastlanır bir kahramanlık mücadelesi vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ve üstün komutanlık yeteneğini gösterdiği bu şanlı destanda ‘Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve başka komutanlar geçecektir’ demiştir. Milletimizin Çanakkale’de verdiği büyük mücadele; dünya savaş tarihinde örneği az görülen bir olaydır. Düşman donanmasının çok ağır kayıplar vererek geri çekilmek zorunda kaldığı bu şanlı destanda yaklaşık 250-300 bin askerimiz de şehit olmuştur. Çanakkale Zaferi’yle, millet olma bilincinin tohumları atılmış, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında milletimize büyük bir moral kaynağı olmuştur. İşte geleceğin Türkiye’si vatan uğruna canlarını veren bu kahraman şehitlerimizin kanları üzerine kurulmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106 yıl dönümünü kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Merkez Bankası’nın müdahalesi de yetmedi

Kemer Belediyesinden koronavirüs denetimleri

Kemer Belediyesi’nden koronavirüs denetimleri