Çelik boruları kesip çaldılar

Çelik boruları kesip çaldılar

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA)- ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde içme suyu hattının çelik su borularını kesip çaldığı iddia edilen ve Toros Dağları’nda takip ve kovalamaca sonucunda yakalanan 4 kişiden E.Y. ve G.T. adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin boruları sahipsiz sandıkları ve yaptıklarının suç olduğunu bilmediklerini söylediği belirtildi.

Manavgat’ın Salur Mahallesi’nde bulunan Yerköprü Deresi’nden Yeniköy Mahallesi’ne giden içme suyu hattındaki çelik borular bazı kişiler tarafından dün öğleden sonra kesilerek çalındı. Olayı haber alan Yeniköy Mahallesi Muhtarı Abdullah Zeki Kavuklu’nun şikayeti üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti.

TOROS DAĞLARINDA TAKİP VE KOVALAMACA

Jandarma ekipleri, boruları çalan şahısların kamyonetle kaçtığını tespit etti. Toros Dağları içerisinde yaşanan takip ve kovalamanın ardından jandarma ekipleri E.Y., H.Y., O.U. ve G.T. isimli şahısları 07 AIV 509 plakalı kamyonetle Yer Köprü mevkiinde yakaladı. Araçta yapılan aramada suç aleti olan oksijen kaynağı ile çalınan çelik borular ele geçirildi.

SUÇ OLDUĞUNU BİLMEDİKLERİNİ İDDİA ETTİLER

Sarılar Jandarma Karakolu’na getirilen 4 kişiden H.Y. ve O.U. ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, E.Y. ve G.T. işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılığa sevk edildi. Şüpheliler ifadelerinde içinden içme suyu akan boruları sahipsiz sandıklarını ve yaptıklarının suç olduğunu bilmediklerini söyledikleri belirtildi.

Diğer taraftan yakalanan 4 kişi hakkında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek ve maske takmamak suçlarından ayrı ayrı 4 bin 50’şer TL olmak üzere toplam 16 bin 200 TL idari para cezası uygulandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
CHPli Karacan istifa etti

CHP’li Karacan istifa etti

İŞTE KISITLAMA KARARLARI