Demre DH’de iki yeni ünite açıldı

Demre DHde iki yeni ünite açıldı

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)- DEMRE Devlet Hastanesi’nde özel bir gün yaşandı. 2019 yılının aralık ayında hizmete giren hastanede, yapılan bağışlarla oluşturulan Göz Polikliniği ve Kulak Burun Boğaz Polikliniği’nin açılışı yapıldı.

Demre Devlet Hastanesi’nde bağışlarla oluşturulan göz ve KBB polikliniklerinin açılışı yapıldı. Açılışa Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yusuf Günay, Demre Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ceren Bilge, AK Parti Demre İlçe Başkanı Bayram Arıcı, KBB polikliniği bağcısı İstanbul’daki bir özel hastanenin sahibi ve Demreli olan KBB uzmanı Prof. Dr. Ümit Taşkın, göz polikliniği bağışçısı iş insanı Mehmet Toplaoğlu, eski Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Demre Belediyesi meclis üyeleri Gülsüm Cengiz ve Veli Sertbaş, hastane çalışanları ve Demreliler katıldı.

Açılış öncesi Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, ilk olarak İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, hastane çalışanları ve Demrelilerden oluşan 20 kişinin göz muayenesini yaptı. Prof. Dr. Ümit Taşkın da, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür ve kendisinin ilkokul öğretmeni Ahmet Acar’ın kulak muayenelerini yaptı. Ardından Demre Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ceren Bilge kısa bir brifing verdi. Bilge, “Demre Devlet Hastanesi 50 yataklı C sınıfı, 8 yoğun bakım yatağı olan yepyeni bir binası olan hastanedir. 17 branşta hizmet verecek konumdayız. Ancak 7 uzman hekimimiz var. Geçen yıl sadece Finike ve Kumluca Devlet hastanelerine kadın doğum, göz ve KBB muayeneleri için 28 bin 364 hasta gitmiştir. Bu Demre’nin nüfusundan fazladır. Bu nedenle kısa sürede kadın doğum, göz, KBB, ortopedi gibi branşlara acil atama istiyoruz. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’mızca alınmasına karar verilen MR cihazımızın, bir an önce gelmesi ile daha iyi hizmet vereceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından iki yeni polikliniğin açılışı yapıldı. Açılışta bir konuşma yapan Milletvekili Tuba Vural Çokal, “Evet Demre’ye modern bir Devlet Hastanesi kazandırıldı. Eksiklerimiz var. Devlet olarak bize düşeni belirli bir plan içinde gidereceğiz. Uzman doktor atama konusunda gerekenin yapılması için takipçi olacağım. Bugün Demreli iki hayırseverimiz Demre’nin yetiştirdiği meslektaşımız Prof. Dr. Ümit Taşkın ve iş insanı Mehmet ve Hasan Toplaoğlu kardeşler iki polikliniğimizi hazır hale getirdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Biz de kısa sürede bir bağışlanan aletleri, makineleri kullanacak doktor ataması yapacağız. Demreli hastaların başka hastanelere taşınmasının önüne geçeceğiz” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür de bağışçı hayırseverlere teşekkür etti ve doktor ataması konusunda gereğinin yapılacağını belirtti. Ardından Kaymakam Onur Şatıroğlu, Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Hastane Başhekimi Dr. Ceren Bilge ve diğer katılımcılar iki polikliniğin açılışını yaptı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Demre çiçek açacak

Demre çiçek açacak

Aytemiz Alanyaspor, rotayı lige çevirdi; ilk hedef Konya