Dünya Sağlık Örgütü kötü haberlerine bir yenisini daha ekledi: Koronanın en kötüsü geliyor

Dünya Sağlık Örgütü kötü haberlerine bir yenisini daha ekledi: Koronanın en kötüsü geliyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, ülkelerde milli birliğin sağlanamaması, küresel dayanışmada eksiklik ve dünyadaki bölünmüşlüğün yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının yayılmasına yardımcı olduğunu vurgulayarak, “(Salgında) En kötüsü henüz gelmedi. Bunu söylediğim için üzgünüm. Ama bu tür ortam ve koşullarda en kötüsünün gelmesinden endişeliyiz.” uyarısında bulundu.

DSÖ’nün İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan merkezinde video konferans yöntemiyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Ghebreyesus, dünyadaki Kovid-19 vaka sayısının 10 milyonu, virüsten ölenlerin sayısının da yarım milyonu aştığını anımsattı.

Çin’de 6 ay önce patlak veren salgının ardından tüm dünyada “cesaret verici bir direniş, icat kabiliyeti (buluşçuluk),dayanışma ve nezakete” tanıklık ettiklerini belirten Ghebreyesus, “Ama aynı zamanda damgalanma, yanlış bilgilendirme ve salgının siyasallaşması ile ilgili belirtiler de gördük.” diye konuştu.

Ghebreyesus, DSÖ’nün ülkelere “bilim, dayanışma ve çözümlerle” hizmet etmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğini belirterek, “Önümüzdeki aylarda tüm ülkelerin karşılaşacağı kritik soru bu virüsle nasıl yaşayacağımızdır. Bu, yeni normal.” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Flaş... Flaş... Sağlık Bakanlığı'ndan yeni korona kararları!

Flaş… Flaş… Sağlık Bakanlığı’ndan yeni korona kararları!

Uzmanından gerçek zeytinyağını anlama tüyoları

Uzmanından gerçek zeytinyağını anlama tüyoları