Eski meclis üyelerine ‘SARI ZARF’ şoku

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı devam meclisi öncesinde eski meclis üyelerine İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından sarı zarf gönderildi. Geçmiş dönemlerde Muratpaşa’da imar konularıyla ilgili gündem maddelerinin onaylanması nedeniyle zarf gönderilen meclis üyelerinin yazılı olarak ifadeleri istendi.

Eski meclis üyelerine 'SARI ZARF' şoku

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Devam Toplantısı Belediye Hizmet Binası’nda Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu başkanlığında gerçekleşti. CHP, AK Parti, MHP, İYİ Parti, DSP ve SP parti meclis üyeleri devam meclisinde 56 gündem maddesini oyladı. Devam meclisi öncesinde eski meclis üyelerine sarı zarf verildi. Geçmiş dönemlerde Muratpaşa’da imar konularıyla ilgili gündem maddelerinin onaylanması nedeniyle İçişleri Başkanlığı müfettişleri tarafından incelendiği ve eski meclis üyelerine sarı zarf gönderildiği öğrenildi. Zarf gönderilen meclis üyelerinin yazılı olarak ifadeleri istendi.

SENİRLİ: BİLMEDEN OYLUYORUZ

MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli de sarı zarf aldığını dile getirdi. Senirli, “Bize komisyon kararı geliyor. Komisyon ‘uygundur değildir’ diyerek neye göre uygun neye göre uygun olmadığını bilmediğimiz bir şeyi oyluyoruz. Bundan sonraki komisyon kararlarının altında uzman kişilerin veya belediyenin teknik kadrosunun görüşünün belirtilmesini istiyorum. Meclis üyeleri olarak topluma, kamuya ve hukuka sorumluluğumuz var. Ne günahımız var da verdiğimiz bu oylamaların savunmalarını vereceğiz? Bundan sonra komisyon kararlarının altında uzman kişilerin gerekçelerini belirtmelerini istiyoruz” dedi. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Turistte üç milyona ulaştık

Turistte üç milyona ulaştık

Vergi ve SGK prim borçlarına yapılandırma geliyor

Vergi ve SGK prim borçlarına yapılandırma geliyor