İLK NEŞTER STADYUMA

İLK NEŞTER STADYUMA

FRAPORT-TAV Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, kulüpteki mali dengenin sağlanması ve sportif başarıların kalıcı hale getirilmesi konusunda atılan adımların detaylarını Hürriyet Akdeniz’e anlattı. Pandemi nedeniyle kulüp gelirlerinin olumsuz yönde etkilendiğini kaydeden Yılmaz, sürecin en az hasarla atlatılması amacıyla çalışma gurupları oluşturularak kulübe gelir getirici projeler için düğmeye bastıklarını vurguladı.

GELİRLER SIFIRLANDI

Başkan Yılmaz, şöyle devam etti: “Bir takım tasarruf tedbirleri ile kulüp giderlerini en alt seviyeye çektik. Çünkü pandemi süreci her şeyi değiştirdi. Seyirci gelirleri sıfırlandı. Seyirci olmayınca reklam, sponsorluk gelirleri de gitti. Tabii gelir düşüyor ama gider hep belli bir noktada kalıyor. O zaman yeni çözümler üretmek zorundayız. İşte biz de bu çalışma için özel görevlendirmeler yaptık. Bu çalışmanın içinde tüm kent dinamikleri yer alacak.”

İLK NEŞTER STADYUMA

SESİMİZ DAHA ÇOK ÇIKACAK

“Zaten dernek ve vakıf yöneticiliği yaptığım için bu konulara hakimim. O yüzden kısa sürede başarılı olacağımıza inanıyorum. Tabii sadece bizim projelerimiz yetmez. Lig de adil olmalı. Sadece saha içinde değil saha dışında da adalet olmalı. İstanbul kulüplerine sağlanan mali ayrıcalıklar Anadolu kulüplerine de verilmeli. Ancak maalesef şu an için bunu göremiyoruz. O yüzden sesimiz daha çok çıkmalı. Biz bunu yapacağız.”

UZAN VADELİ KİRALAMA OLMALI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan kiralanan Antalya Stadyumu ile ilgili ciddi sorunların gündemde olduğunu kaydeden Yılmaz, bu sorunlara ilişkin özel bir dosya hazırladıklarını vurguladı. Yılmaz, şöyle dedi: “Geçen hafta Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkilileri ile özel bir toplantı yaptık. Öncelikle stadyum bize halen yıllık olarak kiralanıyor. Bu doğru bir yaklaşım değil. Burası bize en az 10 yıllığına kiralanmalı ki biz önümüzü görelim, ona göre proje üretelim.”

O GELİR BİZİM HAKKIMIZ

“Uzun vadeli kiralama olmadığı için stadyum altındaki dükkanları da verimli kullanamıyoruz. Birçok marka sözleşme sıkıntıları nedeniyle bizimle çalışmaktan imtina ediyor. Bu sorunu aşabilirsek kulübün geliri ciddi ölçüde aratacaktır. Ayrıca güneş enerji sisteminden elde edilen 1-1,5 milyon TL’lik gelir neden bize verilmiyor? Bu konuda da talebimizi ileteceğiz.”

YENİ PROJE HAZIR

“Stadyum yapılırken maalesef güneş ışığının çimlere etkisi düşünülmemiş. Bu yüzden güneş panelleri güneşin çimleri beslemesini engelliyor. Bu nedenle çimler kısa sürede özelliğini yitiriyor. Bu konuda teknik bir çalışma başlattık. Hava koridoru açılması fikri ön plana çıktı ama bu işlem için kolon yıkılması lazım. Bu işlem de stadyumun statiğini bozuyor. Bu bilgiler ışığında yeni bir çalışma yapıldı. Bu çalışmanın maliyeti de 10 milyon TL civarında.”

KİRA FARKI ÖDÜYORUZ

“En ciddi sorunlardan biri de stadyum için ödediğimiz kira bedeli. Bedel stadyumun kapasitesine göre belirlenmiş. Evet, stadyumda 33 bin koltuk var. Ancak engeller, kolonlar nedeniyle maçın rahatlıkla izlenebileceği koltuk sayısı 28 bin. Yani biz çok ciddi bir kira farkı ödüyoruz. Geçmişte bu konu gündemi getirilmiş ancak çözülememiş. İnşallah biz bunun üzerine gideceğiz.”

TAVİZ VERMEYİZ

“Ligimizdeki her kulübün kuruluş yıl dönümünü kutlayacağız. Bu kutlamanın ilki Beşiktaş’a tesadüf etti. Bunu yaparken de onlar da bizimkini kutlasın diye bir şart koyamayız. Kutlarlarsa centilmenlik örneği olur. Herkes şunu bilsin ki; Antalyaspor kendine yakışır biçimde hareket edecek. Dengeli, sağduyulu bir yönetim sergileyeceğiz. Böyle kutlamalar abes görülmemeli. Haklarımızı koruyacağız ama nezaketi de bir kenara bırakmayacağız. Bu tavra muhalefet edenler de elbette doğruyu görecek. Biz birileri rahatsız oluyor diye duruşumuzdan taviz vermeyiz.”

HOCA NE DERSE O

“Gökdeniz bizim için çok değerli. Kendisiyle uzun vadede sözleşmemiz var. Umarım uzun yıllar çalışırız. Nuri Şahin takımımızın maestrosu. Lucas Podolski ile sözleşmemiz bitiyor. Hocamız ne derse ona göre karar veririz. Çok karakterli futbolcu topluluğumuz var.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Besicilere uygulanan indirimli su tarifesinin kapsamı genişletildi

Besicilere uygulanan indirimli su tarifesinin kapsamı genişletildi

Antalya’nın vekil sayısı değişti