İyi Parti karıştı

İYİ Parti’de il başkanı Başaran hedef tahtasında. Kurucular Kurulu üyesi Refik Cennet, Başaran’ı Büyükşehir atamalarını yaparken ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla hareket etmekle suçladı. Başaran’a bir tepki de eski il başkan yardımcısı Enver Gülgen’den geldi

İl Başkanı ’ın Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirket yönetimlerine yerleştirdiği isimlerin ardından tartışma başladı. İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi , sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile Başaran’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Şirket yönetimine atanan İyi Partililere başarı dileyen Cennet, il başkanı Başaran’ı atamaları yaparken yönetime danışmadan kendi inisiyatifi ile hareket etmekle suçladı. 

HERKESE MAVİ BONCUK
Başaran’ın il başkanlığını seçimini kazanırken de birçok kişiye söz verdiğini fakat bu sözünü tutmadığını belirten , “Seçimi alabilmek için, mavi boncuk dağıtıp, söz verdiği, hatta ve hatta Allahın adını ağzına alıp yeminler ederek inandırdığı ekip arkadaşlarına da yer verseydi çok sevgili başkan” dedi. 
BEN YAPTIM OLDU
Başaran’ın il seçiminde olduğu gibi belediye şirket yönetimlerine girecek partililerin seçiminde de yine çok kişiye söz verdiğini fakat yönetime dahi danışmadan isimleri belirlediğini belirten Cennet, “ Bu iştirak şirketlerine yazılan arkadaşlarımızın parti il divanında masaya yatırılıp, liyakatine, ihtiyaç durumuna, getirisine, götürüsüne göre istişare edilmeden “ben yaptım, oldu” mantığı ile yapılmış olması ne derece ahlakidir, partili arkadaşlarımızın vicdanına sunuyorum” dedi. 
AKŞENER’İN SÖZÜNÜ HATIRLATTI
Büyükşehir şirketlerine yapılan atamaların hukuksuz olduğunu savunan , “Bu atamalar parti tüzüğüne uygun yapılıp yapılmamasıdır. Görülüyor ki, bu atamalar parti tüzüğüne de aykırıdır ve yasal değildir.  Sayın genel başkanımızın güzel bir sözü var, sizlere de hatırlatayım istedim:”Kul kurar, kader güler.”
LİSTEYİ BERABER YAPACAKTIK BENİ YÖNETİME ALMADI
İl Başkanı ’a bir tepki de eski il başkan yardımcısı Enver Gülgen’den geldi. Başaran’ı herkese mavi boncuk vermekle suçlayan Gülgen, “Benim ne kadar destek verdiğimi cümle alem bilir. Hatta seçimlerden önceki cuma günü beni arayıp ‘Yarın bir yere kaybolma da listeleri yapalım’ dedi. Ama sözde il başkanı o kadar çapsızmış ki, pazartesi  günü beni ofisine çağırıp ‘Seni listeme yazamıyorum’ dedi. 3 gün önce gel listeyi beraber yapalım diye çağırdığın adamı 3 gün sonra listene yazama… Takdir sizin. Bu karakter ve duruş ile ya ne kadar hizmet edebilir. Acaba dün sonuna kadar yanında olan bizleri bir duruş sergileyemeyerek satan zat, yarın yine sıkıştığında partimizi satıp eski partine döner misin? Bu tüccarlıkta satış işlerini iyi öğrenmiş. Valla işine gelmezse seni beni değil herkesi satar” diye konuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Artık bunları yemeyin gençler!

10 CHP’li ve 10 HDP’li milletvekili hakkında daha fezleke hazırlandı