Antalya’nın Kemer İlçesi’ndeki ilk kapalı pazar yeri Kuzdere Mahallesi’nde kurban kesilerek dualarla hizmete girdi.

Kemer’in ilk modern kapalı pazar yeri olarak hizmete giren ve 66 esnafın vatandaşa hizmet vereceği Kuzdere kapalı pazar yerinin açılışına Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile başkan yardımcıları Emin Gül ve Gülsüm Bal, meclis üyeleri Emrah Ayhan, Hasan Ali Acar, İsmail Aka, Ferhan Fidan, Mustafa Bilici, Mustafa Tıraş, Semih Özdemir, Ramazan Kal ile Kuzdere Muhtarı Serkan Günay, birim müdürleri, pazar esnafı ve vatandaşlar katıldı. Pandemi kurallarına uyulan açılışta Başkan Topaloğlu ve meclis üyeleri, Kuzdere Muhtarı Serkan Günay ve birim müdürleri, pazarcı esnafını yeni yerlerinde ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Kemer’in ilk kapalı pazar yerini Kuzdere Mahallemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burada emeği geçen, ilk önce meclis üyesi arkadaşlara, bu kadar zaman zarfında bizim sıkıntılarımızı göğüsleyen Kuzdere halkına ve ayrıca muhtarımıza çok teşekkür ediyorum. Uzun süredir arkadaşlar çalışıyordu. Çok güzel bir proje çıktı. Bundan sonra bu hizmetler devam edecektir. Mutlaka eksiklikler olabilir ama bu eksiklikler en kısa sürede tamamlayacağız. Arslanbucak, Göynük, Çamyuva ve Tekirova mahallelerimizde de modern kapalı pazar yerlerini vatandaşlarımız ile buluşturacağız. Bu arada arkadaşlarımız, yine burada belediye binasının projesini çiziyorlar. Kuzdere’mize hep beraber bir de belediye binası kazandıracağız inşallah. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Başta meclis üyesi arkadaşlarıma da tekrar teşekkür ediyorum. Muhtarıma ve belediye çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu bir açılış değildir, miting değildir. Çünkü bir pandemi sürecinden geçiyoruz. Tüm dünyanın çektiği bir bela var başımızda. Sosyal mesafelere dikkat edelim ve maskemizi takalım, mutlaka hijyene dikkat edelim. Allah sizlere bol kazanç versin. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

‘KEMER HER ŞEYİN İYİSİNE LAYIK’
Göreve hizmet için geldiklerini söyleyen Başkan Necati Topaloğlu, “Biz buraya gelirken ‘hizmet yapacağız’ diye geldik. Meclis üyelerimiz ile muhalefet iktidar hep birlikte yüzde 90’ı oy birliğiyle geçen kararlar ile bu hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Çünkü Kemer her şeyin en iyisine layık. 150 milyon bütçesi olan bir belediyeden bahsediyoruz. Kemerliler bizleri izlemeye devam etsinler. Güvensinler. Bizde dedikodu siyaseti yok. Bakın hiç kimseye cevap bile vermiyoruz. Biz icraatlarımıza bakıyoruz. Meclis üyelerimiz de sağ olsun destek oluyorlar. Az önce de söyledim kararların hepsi meclisten yüzde 90’la geçiyor. Yüzde 100 de diyebiliriz. Allah herkesten razı olsun. Bundan sonra da Arslanbucak Mahallemizde bu yatırımın daha büyüğünü yapacağız” diye konuştu. Programda Emin Gül, Emrah Ayhan, İsmail Aka, Mustafa Bilici, Mustafa Tıraş, Semih Özdemir, Ramazan Kal ve Kuzdere Muhtarı Serkan Günay da birer konuşma yaptı. Yeni yerlerine taşınan pazarcı esnafı bu hizmetten dolayı Başkan Necati Topaloğlu ve ekibine teşekkür ederken, vatandaşlar da yapılan hizmetten memnun olduklarını söylediler.

66 PAZAR ESNAFI TEZGAH AÇIYOR
Kemer’in ilk kapalı pazar yeri olan Kuzdere, esnafı güneşten ve yağmurdan koruyacak. Anons sistemleri, aydınlatmaları, kamera sistemleri ile toplam 66 pazar esnafı tezgah açacak. Pazarın arka bölümünde oluşturulan mutfak ile de bu alanda düğün veya mevlit gibi etkinlikler için yemekler pişirilebilecek. Yine pazarın arka bölümünde oluşturulan tuvaletler de hem pazarcı esnafına hem de vatandaşlara hizmet verecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Kadir Şeker'in cezasına itiraz

Kadir Şeker’in cezasına itiraz