MAHREMİYET ŞİKÂYETİ

İYİ Parti Antalya eski il başkan yardımcısı Enver Gülgen, kişisel bilgilerini kamuoyu ile paylaştıkları iddiasıyla İl Başkanı Mehmet Başaran ve İl Sekreteri Hüseyin Özdamar hakkında şikayetçi oldu.

İyi Parti il teşkilatında sular durulmuyor. Büyükşehir Belediye şirketlerine kontenjanından yapılan atamaların ardından başlayan tartışmalarda hedef tahtasına konan İl Başkanı Mehmet Başaran, “Görevden alınan CHP İl Başkanı Nusret Bayar’ın başına gelen benim başıma gelmez” açıklamasında bulunmuştu. Bunun üzerine partinin farklı kanatlarından sesler yükselmeye devam etti. Başaran’a, “Görevden alınmayacağının garantisini açıkla” sorusunu yönelten eski il başkan yardımcısı , şimdi de İl Başkanı Başaran ile İl Sekreteri ’ı mahremiyete dokunmakla suçladı.

ANAYASAYA DA AYKIRI PARTİ TÜZÜĞÜNE DE
Genel Merkez tarafından üyelik işlemlerini yönetmeleri için il başkanı ile il sekreterine verilen bulut.iyiparti.org.tr  şifreleri ile kişisel bilgilerinin kamuoyu ile paylaşıldığını iddia eden Gülgen, İl Başkanı Mehmet Başaran ile İl Sekreteri hakkında şikayetçi oldu.  Gülgen, “20 bin üyenin mahremiyeti bunların elinde. Benim özel bilgilerimi paylaşmışlar. Hem Anayasaya göre hem de parti tüzüğüne göre suç işliyorlar. Mahremiyetimiz korunmuyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti savcılarına ve Genel Merkez yöneticilerimize güvenimin tam olduğunu belirtir gereğinin yapılmasını arz ederim” dedi.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
BÜYÜK USTA REÇETEYİ YAZACAKTIR

BÜYÜK USTA REÇETEYİ YAZACAKTIR

Düdenbaşına doğal gaz müjdesi

Düdenbaşı’na doğal gaz müjdesi