‘Memleketi karpuz gibi ikiye yardılar’

Cumhurbaşkanlığının popçulara para dağıttığı İstanbul Yeditepe Konserleri’nde gerçek sanatçıların yer almaması tartışma konusu olmuştu. Selda Bağcan’dan bu tartışmalara yanıt geldi: “Memleketi karpuz gibi ikiye yardılar”

‘Memleketi karpuz gibi ikiye yardılar’

Cumhurbaşkanlığı, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle evde kalmak zorunda olunan dönemde konser etkinlikleri düzenledi. Düzenlenen etkinliğe Ajda Pekkan, Sibel Can, Demet Akalın, Alişan, Funda Arar, Hakan Peker, Işın Karaca, Coşkun Sabah, Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Muazzez Ersoy, Zekai Tunca, Özhan Eren, Orhan Hakalmaz, Ceyhun Çelikten, Ebru Yaşar, Bülent Serttaş gibi isimler davet edildi.

HAKAN SORDU

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Ahmet Hakan da bugünkü yazısında “Devletin konserlerinde niye yoklar” başlığıyla “Anadolu türkülerinin piri Musa Eroğlu… Niye yok? Türkiye’nin en güçlü sesi ve yorumcusu Selda Bağcan… Niye yok? – Kendine özgü söyleyişiyle gönlümüzde taht kuran Ahmet Aslan… Niye yok? Bir turna… Anadolu turnası… Bedia Akartürk… Niye yok?” diye sordu.

SELDA BAĞCAN’DAN YANIT

Ahmet Hakan’ın bugün köşesinden sorduğu soruyu, Günboyu Gazetesi, Selda Bağcan’a sordu. “Konserde niye yoktunuz?” diye sorulan Selda Bağcan, “Memleketi karpuz gibi ikiye yardılar dolayısıyla bunu karpuz gibi yaranlara sormak lazım” yanıtını verdi. “Size konserle ilgili davet geldi mi?” şeklindeki soruyu da yanıtlayan Bağcan, “Onlar kimi davet edeceklerini iyi bilirler” ifadelerini kullandı. Bağcan, Size davet gelse konsere iştirak eder miydiniz” sorusuna da “Memleketi karpuz gibi ikiye böldüler. Bu cevap yeterli” diye yanıt verdi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
2

Giden Gelmez Dağı

Açık spor alanlarına  Corona bakımı

Açık spor alanlarına Corona bakımı