‘Yaralı kurt ayağa kalktı’

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Azerbaycan’ın Ermenistan’ın işgalindeki Dağlık Karabağ’da ilerlemesiyle ilgili, “Artık yaralı kurt ayağa kalktı. Çakallar ve ağa babaları engel olmak istese de başaramayacaklar” dedi.

‘Yaralı kurt ayağa kalktı’

İYİ Parti Milletvekili Bahşi TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında devam eden çatışmaları değerlendirdi. Ermenistan’ın Türk yurdu olan Dağlık Karabağ’da işgalci konumunda olduğuna dikkat çeken Bahşi, “Can Azerbaycan ve büyük Türk  Milleti için işgalci Ermenistan’ın katil çapulcularını kadim Türk yurdu Dağlık Karabağ’dan atmak için operasyon yapan bütün kahraman Azerbaycan türkü kandaşlarımı gazi meclisimizin bu kürsüsünden en kalbi duygularla selamlıyorum. Geçmişte bir olduğumuz, gelecekte de bir olacağımız, Türk’ün kudretini damarlarındaki asil kanda hissedip dosta güven düşmene korku salan can gardaşlarım Elçibey’in yiğit Bozkurtlarına da selam olsun” dedi.

‘RUHUMUZLA YANLARINDAYIZ’

Azerbaycan Türkleri için, “Cephede yanlarında olamasak da ruhlarımızla, dualarımızla yanlarındayız” diyen Bahşi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler tarih boyunca iki devlet bir millet ilkesiyle yaşamışız. Türk milleti tarih sahnesine çıktığı andan itibaren mazlumun yanında zalimin karşısında dimdik durmuştur. Türklük müstesna bir milletin, muzaffer bir duruşun ve muhteşem bir mücadelenin adıdır.  Nice Bozkurtlar bu aziz milletin bağrından yetişmiştir. Kurulan tuzaklar, hain emeller Türk milletinin mücadele azmini hiçbir zaman sekteye uğratamamış, tam tersi tarih boyunca mücadele ruhu ve azmi en üst seviyede olmuştur.”

TUNÇ YÜREKLİ TÜRKLER

 “Değerli milletvekilleri biz Türk derken sadece Türkiye’de yaşayanlardan, sadece Azebaycan’da yaşayanlardan değil dünya milletlerinin düşünce sınırlarını aşan Turan coğrafyasından bahsediyoruz. Bu coğrafyaki Tanrı Dağları’ndan başlayan kutlu bir destanın dünya üzerinde vatanlaşmış halidir. Azerbaycan’daki gardaşlarım bugün yeni bir destan yazarak düşman işgalindeki Türk topraklarını aslına rücu ettiriyorlar. Ne demiş Atsız ata, ‘Delinse yer, çökse gök, yansa kül olsa dört yan. Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan. Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz.’ Evet bugün dünyanın gözü kulağı bu tunç yürekli Türklerdedir.”

HAÇLI ARTIKLAR DÜN NEREDEYDİ ?

“Daha düne kadar işgal altındaki Türk vatanı Dağlık Karabağ’ın nerede olduğunu bilmeyen  Haçlı artığı ülkeler bugün işgalci Ermenistan’ı düştüğü durumdan kurtarmak için ateşkes ilan ederek kurtarmaya çabalamaktadırlar. Bu ülkelere sormak istiyorum; Siz Halkendiyi bilir misiniz,. Hocalı, Laçin, Kelbecer, Ağadare’de bebek, çocuk kadın, yaşlı insanlar katledilip soykırıma uğratılırken neredeydiniz. Şuşa, Hocalevent, Ağdan, Cebrail, Fuzuli, Ubatlı, Zengilan işgal edilirken ne yapıyordunuz ? O gün kız mı erkek mi diye hamile kadınların karnındaki bebekler üzerine bahse girip karınlar yarılırken, genç kızların acıya dayanıklılığını ölçmek için diri diri derisi yüzülürken neredeydiniz ? Görmüyor, duymuyordunuz. Ama işgalci Ermenistan’ın9 işgal ettiği topraklarda zemin kaybetmesine dayanamıyorsunuz.  Bugün artık yaralı kurt ayağa kalktı.  Elbette çakallar ve onların ağababaları engel olmaya çalışacaklar ama başaramayacaklar. Değerli milletvekilleri Azerbaycan Türkü önce SSCB zamanında, bağımsızlığını kazandıktan sonra da Ermeni soykırımından çok acılar çekti. Ama artık bu acıların sonuna gelindi. Türk dünyaya kudretini 105 yıl önce Çanakkale’de hangi ruhla göstermişse bugün de işgal edilmiş Karabağ’ın kurtuluşunda aynı ruhla gösterecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Paşanın Melekleri  Yalıkavak’a karşı

Paşanın Melekleri Yalıkavak’a karşı

Bu adam kendini ne sanıyor ?

Bu adam kendini ne sanıyor ?