Valiliğin ‘Uysal’ açıklamasına CHP’den sert tepki: Siyaseti siyasetçiler yapmalı

Önceki gün Antalya Valiliği internet sitesinde Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın FETÖ soruşturmasıyla ilgili yapılan açıklamaya CHP’den tepki geldi.

Valiliğin ‘Uysal’ açıklamasına CHP’den sert tepki:    Siyaseti siyasetçiler yapmalı

CHP İl Başkanı Nusret Bayar’ın sosyal medya hesabında da paylaştığı duyuruda, “Ne yazık ki Antalya’mızda, devlet geleneğimizle bağdaşmayan tuhaf bir olay cereyan etmekte. Hem bizim hem de kamuoyu için belli makamların ağırlığıyla bağdaşmayacak bir durumla karşı karşıyayız. Bir siyasi partinin il başkanlığından mı yoksa gerçekten Antalya Valiliğinden mi yapıldığı pek belli olmayan bir açıklama Antalya Valiliği internet sitesinden yayınlandı. Oysa siyaseti Devlet görevlileri değil siyasetçiler yapmalıdır” denildi.

BİR MECZUBUN DİLEKÇESİ

Valiliğin açıklamasına konu olan soruşturma ile ilgili gerçeklerin de paylaşıldığı duyuruda şu ifadelere yer verildi: “2016 yılında İzmir’den bir meczup Antalya’ya bir dilekçe gönderir. Adliyelerde her dilekçenin işleme alınması doğaldır ve bu dilekçeye de bir soruşturma numarası verilir. Dilekçe, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve bürokratlarını menfur FETÖ terör örgütü ile ilişkilendirilmekte, iftiralar sıralamaktadır. 2016 yılından beri Başsavcılık ve İçişleri Bakanlığı araştırmasını yapar. 4 yıldır defalarca müfettişler gelir gider ve sonuç olarak ‘Hukuka aykırı bir eylem olmadığı, soruşturma izni verilmesine yer olmadığına’ dair karar rapora bağlanır. İçişleri Bakanlığı imzası ile karar Şubat 2020’de Başsavcılığa gönderilir. Birkaç basın kuruluşu bu yazıyı haber yapar. Bunun üzerine Sayın Valiliğimiz tez zamanda altını çize çize bir açıklama ile verilen kararın ‘görevle’ alakalı olduğu, bir aklanmanın söz konusu olmadığı ve iddialara ilişkin incelemenin devam ettiğini bildirir.”

‘YAPILAN AYIPTIR’

“Kısa ve öz altını çize çize tekrar8 anlatalım. Hakkında bir mahkeme kararı verilmemiş bütün insanlar zaten ‘ak’tır ve ayrıca aklanmalarına gerek yoktur. Buna hukuk devletinde masumiyet karinesi denir. Her dilekçe ile başlatılan soruşturma dosyalarını siyasi malzeme için kullanmak hiçbir etik kurala sığmaz. Yapılan ayıptır. Her kim ömrünü herkesin önünde yaşamış, Atatürkçü vatanseverleri menfur FETÖ terör örgütü ile birlikte anma çabası gösteriyorsa en hafif tabirle yanlış içindedir ve abesle iştigal etmektedir. Millete hizmet aracı olan siyaset, hukuksuz ayak oyunlarıyla sinsice değil, dürüstçe ve mertçe yapılmalıdır.!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Esra Bilgiç Kimdir?

'Trio Patara'dan  Patara'da konser

‘Trio Patara’dan Patara’da konser