Daha Fazla Haber

 • DÜNYA KALP VE DAMAR CERRAHİSİ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

  DÜNYA KALP VE DAMAR CERRAHİSİ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

  Halen dünyada ölümlerin en önemli nedeni kalp ve damar hastalıklarından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden bilim dünyası bu konuda yoğun bir çalışma içinde. Her geçen gün farklı ameliyatlar ve tedavi yöntemleri açıklanmakta.
  Dünyanın en önemli Kalp doktorları bu yıl 72. Yapılacak olan Avrupa Kalp ve Damar Cerrahisi kongresi için İstanbul’a gelecek.

  Daha

 • KÜRESEL EKOTURİZM PAZARI 2035'DE 829 MİLYAR DOLARI AŞACAK

  KÜRESEL EKOTURİZM PAZARI 2035’DE 829 MİLYAR DOLARI AŞACAK

  Gezginler arasında çevre sorunlarına ilişkin farkındalığın artması, sürdürülebilir ve etik turizm uygulamalarına yönelik talepler yarattı. Çevresel etkisi düşük deneyimlere doğru hareketler de ekoturizm sektörünün genişlemesine yol açtı.

  Daha

 • TÜRKİYE ÖNE ÇIKTI

  TÜRKİYE ÖNE ÇIKTI

  BM Turizm Dünya Turizm Barometresine göre ziyaretçi sayısı 2024 ilk çeyrekte 2019 seviyelerine yaklaştı. (97’si toparlandı). İlk çeyrekte 2023’e göre % 20 artışla 285 milyon ziyaretçiye ulaşıldı.

  Daha

 • YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

  YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

  Bursa’nın; doğal, tarihi, kültürel ve turistik değerlerini, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtmak için turizm fuarlarına katılım, B2B Görüşmeler, Tanıtım Günleri, Tur Operatörlerine Yönelik FAM Tripler, sosyal medya çalışmaları ve influencer marketing gibi çalışmaları gerçekleştiren Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’nin başkanlık divanı seçimlerinin gerçekleştirildiği, faaliyet raporu ile 2023 yılı birlik mali yılı kesin hesabının oylamasının gerçekleştirildiği 2024 yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

  Daha

 • ALANYA ÖZBEK BASININI AĞIRLIYOR

  ALANYA ÖZBEK BASININI AĞIRLIYOR

  Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Destination Services Seyahat Acentesi işbirliğinde Alanya’da bir hafta ağırlanacak olan Özbek Gazeteci Ruslan Saburov Alanya programına başladı.

  Daha

 • YENİ BİR ÇAĞ AÇMAYA HAZIRLANIYOR

  YENİ BİR ÇAĞ AÇMAYA HAZIRLANIYOR

  Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 8000 dönüm arazi üzerine kurulan Sea Breeze turizm Kasabası Türk CEO Mehmet Ferman Doğan danışmanlığında, turizm ve eğlence sektöründe yeni bir çağ açmaya hazırlanıyor.

  Daha

 • TÜRKİYE 10’UNCU SIRADA!

  TÜRKİYE 10’UNCU SIRADA!

  Avrupa Seyahat Komisyonu (ETC) tarafından açıklanan verilere göre, gelecek aylarda seyahat etmek istenen destinasyonlar içinde Avrupalının ilk 5 tercihi; İtalya, İspanya, Fransa, Yunanistan ve Almanya olurken Türkiye 10’uncu sırada.

  Daha

 • EGE LEZZETLERİ BU HAFTAYA ÖZEL MATBAH RESTAURANT'TA

  EGE LEZZETLERİ BU HAFTAYA ÖZEL MATBAH RESTAURANT’TA

  Ottoman Hotel Imperial bünyesinde yer alan Matbah Restaurant, yüzyıllar boyu Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapan Tarihi Yarımada’da “Buram buram tarih kokan ambiyansı” ile 21-27 Mayıs tarihleri arasında, Türk Mutfağı Haftası’na özel ‘Ege Lezzetleri Menüsü’ ile konuklarını ağırlıyor.

  Daha

 • AKTOB, MANAVGAT'TA BULUŞTU

  AKTOB, MANAVGAT’TA BULUŞTU

  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) geleneksel toplantısında turizm, kamu, finans ve sektör temsilcileri Manavgat’ta bir araya geldi.

  Daha

Daha fazla yükle
Tebrikler. İnternetin sonuna ulaştınız.