34. HOTEL EQUİPMENT FUARI ANTALYA’DA ZİYARETE AÇILDI

34. HOTEL EQUİPMENT FUARI ANTALYA’DA ZİYARETE AÇILDI

Antalya’da bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Uluslararası Konaklama Ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. 16-19 Ocak tarihleri arasında ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuarın, 50 farklı ülkeden ve yurtiçinden 300’ün üzerinde katılımcı ile 50 binin üzerinde ziyaretçiyi bir araya getirmesi bekleniyor.

Fuarın Açılış Törenine Vali Hulusi Şahin’in yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, Vali Yardımcısı Erol Tanrıkulu, Aksu Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, kurum müdürleri, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, STK ve sektör temsilcileri katıldı.

Türkiye Turizminde Antalya Amiral Gemisi

ANFAŞ Hotel Equipment fuarının turizm sektöründeki önemine dikkat çeken  “Vali Hulusi Şahin, “Bugün burada yine çok değerli ve hedef odaklı bir fuardayız. Fuarlarımızın böyle dalyalar yapması bizlere gurur veriyor. Bu açıdan organizatör kuruluş ANFAŞ’a ve tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.  Türkiye turizmde çok büyük ilerleme katetti. Antalya’da bunun amiral gemisi oldu.” dedi.

 “Hedefimiz 100 Milyon Turist 100 Milyar Dolar Gelir”

5 yıl içerisinde Türkiye’nin turizm hedeflerine değinen Vali Şahin “Bugün Antalya olarak 650 bin turistik yatak sayısına sahibiz. Dünya turizm listesinde ilk 10 a giriyoruz. Turizm konusunda Fransa ve İtalya gibi turizm ülkeleri ile yarışıyoruz. 2028 yılında Hedefimiz 100 milyar dolar turizm geliri. Bunu 5 yıl içerisinde yapabilecek potansiyele ve güce sahibiz. Bunun için alt yapımız var. Bu rakamlara ulaşmamızda bu fuarların katkısı görmezden gelinemez. Fuarların desteklenmesini çok önemli buluyorum. Bu konuda üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız.  Yerel yönetimler, odalarımız, sanayicilerimiz, turizmcilerimiz hazır. Fuarımızın ticaretimize olumlu katkılar sağlamasını ve dev adımlar atan Türk turizmini daha da ilerletmesini diliyorum. ” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından fuara katılan firmaların standlarını ve ürünlerini inceleyen Valimiz Hulusi Şahin fuardaki ürünler ve sektörel hizmetler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Türkiye’nin en sıcak yeri Demre oldu

Türkiye’nin en sıcak yeri Demre oldu

TÜRKİYE CHARTER PROGRAMINI GENİŞLETİYOR

TÜRKİYE CHARTER PROGRAMINI GENİŞLETİYOR