AESOB’da ‘Vergi Erişim Masası’ kuruldu

  Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı ile AESOB arasındaki iş birliği kapsamında, Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Gelir İdaresi Grup Müdürü Mehmet Bilgiç, İdari ve Mali İşler Müdürü Orhan Zıngal, Düden Vergi Dairesi Müdürü Ali İnci, Kalekapı Vergi Dairesi Müdür Vekili Salih Demir, Denetim Koordinasyon Müdür Vekili Ramazan Özen bir araya geldi.

İşbirliği kapsamında, Dijital Vergi Dairesi Erişim Masası ile AESOB Hizmet binasında hizmet noktası kuruldu. Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından görevlendirilen personel her hafta salı ve cuma günleri olmak üzere Dijital Vergi Dairesi Sistemi aracılığıyla esnaf ve sanatkarın vergi ile ilgili işlemlerini gerçekleştirecek. Böylece hem esnaf ve sanatkarın vergi konusunda daha çok bilinçlenmesi sağlanacak hem de işlemlerini vergi dairelerine gitmeden hızlı ve kolay gerçekleştirmesine fırsat tanınacak.

ESNAFA BİR ADIM YAKIN

Dijital Vergi Dairesi Sisteminden e-tebligat görüntüleme, borç sorgulama ve ödeme, özelge talebinde bulunma, dilekçe verme ve cevabını görüntüleme, bildirimde bulunma, ‘borcu yoktur’ yazısı talep etme ve görüntüleme, iletişim bilgileri sorgulama ve görüntüleme, sicil bilgileri görüntüleme gibi yüzlerce dijital vergisel işleme tek yerden erişilebilecek ve işlem gerçekleştirilebilecek. İadem Nerede, E- Beyanname, Hazır Beyan, İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi, Yeni Nesil ÖKC, Defter Beyan Sistemi gibi diğer uygulamalara da geçiş yapılabilecek.

Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan, “Esnaf ve sanatkarın dijital vergi dairesi sistemini kullanımı konusunda teknik destek alınması, çeşitli işlemlerini gerçekleştirmesi, sorularına hızlıca cevap bulabilmesi amacıyla çalışacağız. Aynı zamanda Dijital Vergi Dairesi Sistemi’ni de tanıtmış olacağız. Gelir İdaresi Başkanlığımız ile birlikte işlemlerin vergi dairelerine gelmeden bu sistem aracılığıyla kolayca yapılabilmesi stratejisiyle hizmetleri dijital ortama aktarıyoruz.”

“Böylece esnaf ve sanatkarlarımızın da vergi konusunda daha çok bilinçlenmesini amaçlıyoruz. Bugün burada böyle güzel bir ortam gerçekleştirerek bilgisayarından internetine tam teşkilatlı, her türlü teknik destek ve ekipmanı, ofis ihtiyaçlarını sağlayan AESOB Başkanımız Sayın Adlıhan Dere’ye de teşekkür ediyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah burada sunulan hizmetlerden esnafımız bizim açımızdan fayda görür. Biz de onlara faydalı olmaktan memnun oluruz” dedi.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise “Vergi Dairesi Başkanlığımız ile esnaf ve sanatkarlarımızın et ile tırnak misali yakın olduğu böyle güzel bir iş birliği çalışmasına imza atmaktan memnuniyet duyuyoruz. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak esnaf ve sanatkarlarımızın işini kolaylaştırmak ve onların yararına hizmet etmek amacıyla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu güzel çalışmalarımıza da hep birlikte devam edeceğiz.”

“Birliğimize gelen esnaflarımızın sicil işlemleri yapılırken NACE kodu işlemleri vb. çeşitli işlemleri gerçekleştirebilmesi için vergi dairesine gidip gelmesi gerekiyordu. Bu çalışma ile artık esnaf ve sanatkarlarımız vergi dairelerine gitmeden hızlı ve kolayca işlemlerini burada yapabilecek. Bu iş birliği çalışmasının hayata geçirilmesine destek olan Antalya Vergi Dairesi Başkanımız Sayın İlhan Karayılan ve ekibine teşekkür ediyor, Antalya’mıza, tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
MOSKOVA 500 BİN YABANCI TURİST AĞIRLADI

MOSKOVA 500 BİN YABANCI TURİST AĞIRLADI

Sahilde yoga yaptılar

Sahilde yoga yaptılar