Ahmet Hilmi Deler kimdir?

Ahmet Hilmi Deler kimdir?

Gerçek adı: Ahmet Hilmi Deler
Doğum tarihi: 16 Nisan 1994
Doğum yeri: Sakarya
Boy: 1.77 cm
Kilo: 70 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Ahmet Hilmi Deler nereli? Kaç yaşında?

Hilmi Deler kimdir, aslen nereli, yaşı, boy kilo, sevgilisi, evlendi mi, eşi kim, oynadığı diziler? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ahmet Hilmi Deler hayatı ve biyografisi

Ahmet Hilmi Deler Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur. 2019 yılında BKM Mutfak Çok Güzel Hareketler 2 ekibinde yer alarak büyük bir çıkış yakaladı.

Ahmet Hilmi Deler 16 Nisan 1994 yılında Skarya’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Sakarya’da başladı. Tiyatroya olan ilgisi ilkokul yıllarında başladı ve lise sıralarında devam etti. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Trakya Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde devam etti. 2010 yılında Tiyatro Ti’de Temel Oyunculuk Eğitimi aldı. Düşünce Edebiyat ve Tiyatro Kulübü çatısı altında 4 yıl görev aldı ve oyunlar yazdı çocuk tiyatrolarına rol aldı. Aynı zamanda kısa film çalışmaları oldu.

Ahmet Hilmi Deler için dönüm noktası 2016 yılında BKM Mutfak bünyesinde düzenlenen doğaçlama ligi ve Geçici Tiyatro sezonudur. Bu sezonu birincilikle bitiren Ahmet Hilmi Deler, BKM Mutfak Altyapı ekibine girerek skeç yazmaya ve oynamaya başladı.

Ahmet Hilmi Deler kameraların karşısına ilk kez “Çok Güzel Hareketler Bunlar 2” ile adım attı. En büyük çıkışını da bu skeç dizisi ile yaptı. Ahmet Hilmi Deler bekar olup yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Ahmet Hilmi Deler dizileri ve filmleri

Ahmet Hilmi Deler oynadığı diziler ve rol aldığı film yapımları aşağıda yer alamktadır.

  • 2019 – Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 (TV Dizisi)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Damla Debre kimdir?

Damla Debre kimdir?

Furkan Dede kimdir?

Furkan Dede kimdir?