Akra Caz Festivali, Say’la bitti

 Fazıl Say’ın ‘Portreler’ adını verdiği, Fikret Otyam, Ahmet Say, Yaşar Kemal, Yıldız Kenter, Türkan Saylan, Nejat Eczacıbaşı, Şarık Tara ve Tarık Akan gibi alanında derin izler bırakmış ustalar için bestelediği yeni projesinin dünya prömiyerinin de gerçekleştiği konserlerde, sanatçıya usta müzisyen Bülent Evcil (flüt) eşlik etti. Konserdeki eserlerin anlatımını ise Yekta Kopan gerçekleştirdi.

Fazıl Say, “Hepimiz Antalya Akra Caz Festivali ile gurur duyuyoruz. Böylesine harika bir topluluk karşısında Akdeniz eşliğinde çalmak muhteşem. Bu yüzden ben de benim hayatımda çok özel yeri olan bu insanlar için bestelediğim eserimin dünya prömiyerinin özellikle burada gerçekleşmesini arzu ettim. Onlara müziğimle şükranlarımı sunarak, kendimce bir hediye vermek istedim” dedi.

Konser sonrası dinleyiciler arasında bulunan Fikret Otyam’ın eşi Filiz Otyam, gecenin anısına Fazıl Say’a Fikret Otyam’ın Atatürk heykeli fotoğrafını hediye etti.

Akra Hotels tarafından düzenlenen, Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu 5. Antalya Akra Caz Festivali, bu yıl Igor Butman, Fantine, Moskova Caz Orkestrası, Akra JazzBand, Imany, Deli Bakkal, Kokoroko, Önder Focan Group, China Moses, Neşet Ruacan Quartet, Antonio Lizana Ensemble, August, Kick The Switch, Afroloji, Onat Murat Trio, Mark Eliyahu, Esra Kayıkçı Band, Bülent Evcil ve Fazıl Say gibi isimleri sanatseverle buluşturdu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Kılıçdaroğlu seslendi: Araç almayın, iktidarımızı bekleyin

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde orman yangını çıktı