Allerset Şurup Ne İşe Yarar? Allerset Şurup Nasıl Kullanılır?

Allerset Şurup genel olarak alerjiyi tedavi eden bir ilaçtır. Bu yazımızda Allerset Şurup nedir, Allerset Şurup fiyatı ne kadar, Allerset Şurup ne işe yarar, Allerset Şurup ne için kullanılır, Allerset Şurup prospektüs nedir, Allerset Şurup kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Allerset Şurup kullanımı nasıldır, Allerset Şurup uyku yaparmı, Allerset Şurup öksürüğe iyi gelirmi, Allerset ne şurubu, Allerset Şurup muadili ilaçlar nelerdir ve Allerset Şurup kullanan anneler yorumları nelerdir gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Allerset Şurup, anti-histamin veya anti-alerjik olarak adlandırılan bir ilaç sınıfına aittir. Öncelikle çeşitli alerji türlerini tedavi etmek için kullanılan setirizin içerir. Alerji, tipik olarak vücudunuza zararlı olmayan yabancı elementlere karşı bir bağışıklık sistemi tepkisidir. Bu yabancı elementler ‘alerjenler’ olarak bilinir. Alerjik durum kişiden kişiye değişir. Bazıları belirli gıdalara alerjisi olabilir ve saman nezlesi gibi mevsimsel alerjiler olabilir. Aynı zamanda, diğerleri polen veya evcil hayvan kepeğine alerjisi olabilir.

Allerset Şurup, alerjik reaksiyonlarda doğal olarak yer alan ‘histamin’ olarak bilinen kimyasal bir habercinin etkilerini bloke ettiği için alerjileri tedavi etmek için kullanılan setirizin (anti-histamin) içerir. Ayrıca Allerset Şurup saman nezlesini (mevsimsel alerjik rinit), yıl boyunca toz veya evcil hayvan alerjilerini (uzun süreli alerjik rinit) ve ürtikeri (ciltte şişme, kızarıklık ve kaşıntı) tedavi eder. Kısacası tıkalı/burun akıntısı/kaşıntısı, gözlerde kızarıklık/sulanma, deri döküntüleri gibi alerjik durumlar nedeniyle oluşan rahatsızlık ve rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur.

Allerset Şurubu her zaman tam olarak doktorunuzun size reçete ettiği şekilde alınız. Emin değilseniz doktorunuza danışın. Tableti çiğnemeyin, kırmayın veya bölmeyin; bir bardak su ile bütün olarak yutunuz. Tüm ilaçlar gibi Allerset Şurup da bazı yan etkilere neden olabilir; ancak, herkes onları almaz. Yorgunluk belirtileri, uykulu hissetme, karın ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi, ağız kuruluğu, boğaz ağrısı, mide bulantısı, soğuk algınlığı benzeri burun semptomları (çocuklarda) veya ishal (çocuklarda) gözlemlerseniz. Çok nadir durumlarda, insanlar intihar etmeyi düşünmüş olabilir. Böyle hissederseniz ilacı durdurunuz ve derhal doktorunuza başvurunuz.

Setirizin alerjiniz varsa, şu anda emziriyorsanız veya şiddetli böbrek yetmezliğiniz varsa, idrar retansiyonu ve fruktoz intoleransı sorununuz varsa Allerset Şurup almamalısınız. Bu ilacı iki yaşından küçük çocuklara vermeyin.

Bu şurubun fiyatı 23.17 TL’dir.

Yaygın alerjiler, saman nezlesi, konjonktivit, egzama, böcek ısırıklarına ve sokmalarına karşı reaksiyonlar, deri döküntüleri gibi cilt hastalıklarına karşı bu şurubu kullanabilirsiniz.

Allerset Şurup, alerjik reaksiyonlarda doğal olarak yer alan ‘histamin’ olarak bilinen kimyasal bir habercinin etkilerini bloke ettiği için alerjileri tedavi etmek için kullanılır. Allerset Şurup, saman nezlesi (mevsimsel alerjik rinit), yıl boyunca toz veya evcil hayvan alerjileri (uzun süreli alerjik rinit) ve ürtiker (şişme, kızarıklık ve kaşıntılı) olan yetişkinleri ve çocukları (iki yaş ve üzeri) tedavi etmek için kullanılır. cilt). Kısacası burun tıkanması, burun akıntısı, burun kaşıntısı, gözlerde kızarıklık, gözlerde sulanma ve deri döküntüleri gibi alerjik durumlar nedeniyle oluşan rahatsızlık ve rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur.

Bu şurup genel olarak bronşiyal astım tedavisi, alerjiye bağlı hapşırma ve burun akıntısının tedavisi, saman nezlesi tedavisi ve alerjik cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılır.

Astım, çocuğunuzun solunum yollarının daraldığı ve bunun sonucunda nefes almanın zorlaştığı bir durumdur. Allercet Şurup, solunum yollarını genişleterek kolay nefes alınmasına yardımcı olur. Ayrıca göğüste sıkışma, nefes darlığı, hırıltı ve öksürük gibi semptomların giderilmesini sağlar.

Alerjiye bağlı hapşırma ve burun akması tedavisinde bu şurup kullanılır. Allerset Şurup, tıkalı veya burun akıntısı, hapşırma ve kaşıntılı veya sulu gözler gibi semptomlardan kurtulma sağlayan bir kombinasyon ilacıdır. Bu, günlük aktivitelerinizi yapmanızı kolaylaştıracaktır. Nadiren ciddi yan etkileri vardır ve sadece semptomlarınız olduğu günlerde almanız gerekebilir. Semptomları önlemek için alıyorsanız, en fazla faydayı elde etmek için düzenli olarak kullanmalısınız.

Alerjik rinit olarak da adlandırılan saman nezlesi, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı, tıkanıklık, hapşırma ve sinüs basıncı gibi soğuk algınlığına benzer belirti ve semptomlara neden olur. Tek fark, saman nezlesinde bu semptomların bir virüse bağlı olarak ortaya çıkmaması, sadece vücudumuzun alerjenlere (polen gibi alerjiye neden olan maddeler) karşı alerjik tepkileri olmasıdır. Allerset Şurubu saman nezlesinin bu semptomlarından kurtulmak için kullanılır. Bu tür alerji semptomlarının üretilmesinden sorumlu kimyasal maddenin salınımını bloke ederek çalışır. Allerset Şurup saman nezlesi tedavisine yardımcı olan ve bizi rahatlatan güvenli bir ilaçtır.

Allerset Şurup, alerjik cilt durumlarının iltihaplanma ve kaşıntı ile tedavisinde etkilidir. Ciltte iltihaplanmaya neden olan vücuttaki kimyasalların etkilerini azaltır. Doğru kullanıldığında güvenli ve etkili bir tedavidir. Cildinizin tahriş edici bir maddeye verdiği tepkinin neden olduğu kızarıklık, kızarıklık, ağrı veya kaşıntıyı azaltır. Böylece görünümünüz değiştikçe benlik saygınızı ve güveninizi geliştirir. Tam fayda sağlamak için reçete edildiği sürece almaya devam edin.

Astım, çocuğunuzun solunum yollarının daraldığı ve bunun sonucunda nefes almanın zorlaştığı bir durumdur. Allerset Şurup, solunum yollarını genişleterek kolay nefes alınmasına yardımcı olur. Ayrıca göğüste sıkışma, nefes darlığı, hırıltı ve öksürük gibi semptomların giderilmesini sağlar.

Allerset Şurup, tıkalı veya burun akıntısı, hapşırma ve kaşıntılı veya sulu gözler gibi semptomlardan kurtulma sağlayan bir kombinasyon ilacıdır. Bu, günlük aktivitelerinizi yapmanızı kolaylaştıracaktır. Nadiren ciddi yan etkileri vardır ve sadece semptomlarınız olduğu günlerde almanız gerekebilir. Semptomları önlemek için alıyorsanız, en fazla faydayı elde etmek için düzenli olarak kullanmalısınız.

Alerjik rinit olarak da adlandırılan saman nezlesi, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı, tıkanıklık, hapşırma ve sinüs basıncı gibi soğuk algınlığına benzer belirti ve semptomlara neden olur. Tek fark, saman nezlesinde bu semptomların bir virüse bağlı olarak ortaya çıkmaması, sadece vücudumuzun alerjenlere (polen gibi alerjiye neden olan maddeler) karşı alerjik tepkileri olmasıdır. Allerset Şurubu saman nezlesinin bu semptomlarından kurtulmak için kullanılır. Bu tür alerji semptomlarının üretilmesinden sorumlu kimyasal maddenin salınımını bloke ederek çalışır. Allerset Şurup saman nezlesi tedavisine yardımcı olan ve bizi rahatlatan güvenli bir ilaçtır.

Allerset Şurup, alerjik cilt durumlarının iltihaplanma ve kaşıntı ile tedavisinde etkilidir. Ciltte iltihaplanmaya neden olan vücuttaki kimyasalların etkilerini azaltır. Doğru kullanıldığında güvenli ve etkili bir tedavidir. Cildinizin tahriş edici bir maddeye verdiği tepkinin neden olduğu kızarıklık, kızarıklık, ağrı veya kaşıntıyı azaltır. Tam fayda sağlamak için reçete edildiği sürece almaya devam edin.

Allerset Şurubu, çocuklarda burun akıntısı, hapşırma, kaşıntı, şişme, tıkanıklık ve gözlerde sulanma gibi alerji semptomlarını tedavi etmek için yaygın olarak reçete edilir. Ayrıca astım ve cilt alerjilerinin tedavisinde de yardımcı olabilir.

Bu ilacı çocuğunuza yemekten önce veya sonra belirli bir saatte, öngörülen dozda, zamanda ve şekilde verin. Astım için Allerset Şurubu akşamları veya fiziksel aktiviteden iki saat önce vermeyi tercih edin. Alerji için, semptomların başlama zamanına bağlı olarak sabah veya akşam vermek en iyisidir. Çocuğunuzun her ikisine de sahip olması durumunda, akşam vermeyi tercih edin. Çocuğunuz bu ilacı aldıktan sonra otuz dakika içinde kusarsa, aynı dozu tekrar verin, ancak bir sonraki dozun zamanı geldiyse atlayın.

Çocuğunuz birkaç düzenli dozdan sonra kendini daha iyi hissetmeye başlayabilir. Bununla birlikte, maksimum fayda sağlamak için reçete edilen dozu yine de tamamlamanız gerekir. Ayrıca ilacı aniden kesmek çocuğunuzun durumunu kötüleştirebilir. Bu ilaç, kusma, ishal, mide bulantısı, baş dönmesi, ağız kuruluğu, döküntü ve baş ağrısı gibi bazı küçük ve geçici yan etkilere neden olabilir. Genellikle, bu bölümler çocuğunuzun vücudu ilaca uyum sağladığında azalır. Ancak bu etkilerin devam etmesi veya çocuğunuzu rahatsız etmeye başlaması durumunda vakit kaybetmeden çocuğunuzun doktoruna başvurunuz.

Çocuğunuzun halihazırda herhangi bir ilaç alıp almadığını çocuğunuzun doktoruna bildirin. Ayrıca, önceki alerji atakları, kalp sorunu, kan bozukluğu, damar bozuklukları, doğum kusurları, hava yolu tıkanıklığı, akciğer anomalisi, cilt bozukluğu, karaciğer bozukluğu ve böbrek yetmezliği de dahil olmak üzere çocuğunuzun tüm tıbbi geçmişini anlatın. Bu bilgi, doz değişiklikleri ve çocuğunuzun genel tedavisinin planlanması için kritik öneme sahiptir.

Bu şurubu iki ila altı yaş arası çocuklara günde bir defa yarım kaşık (2.5 mg) verebilirsiniz. Altı ila on iki yaş arası çocuklara günde bir kez bir yemek kaşığı (5 mg) verebilirsiniz.

12 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde günde bir defa bir yemek kaşığı (5 mg) ya da günde iki defa birer yemek kaşığı toplam 10 mg kullanılmalıdır.

Evet, bu şurup derin uykuya sebep olur.

Alerjiden dolayı oluşan öksürüğe iyi gelir.

Allerset alerjiyi tedavi eden bir şuruptur.

“Alerji ilacı değil de uyku ilacı olarak çok daha başarılı olabilir. Tamam bir ilacın yan etki olarak biraz uyku vermesi kabul edilebilir. Yani gece alındıysa o sabah uyanmakta biraz güçlük çekilmesi ya da sabah alındıysa gündüz biraz uykulu dolaşılması kabul edilebilir. Ama yan etki olarak her oturulan anda uyutuyor, bu etkisi (hafiflemiş bile olsa) ikinci gün sürüyorsa bence tedavi ettiği hastalığı değiştirmek çok daha iyi olur. Bu açıdan bu ilaçta yan etki olarak kaşıntıları azaltan mükemmel bir uyku ilacı.”

“Alerjik bünyesi sebebiyle dün oğluma verilen ama doktorun “uyku hali yapar” uyarısına ragmen gece boyu uyutmayan, an itibariyle de enerji patlaması yaşatan ilaç. Bir çocuğun her şeyi mi ters olur argidiş.”

“Allerset şurup genelde boğaz kaşıntılarında (bronşit, grip, diş zamanında verilen) şuruptur. Doktor bana 3 aylıkken verdi bronşit olmuştuk ama ben kullanmamıştım açıkçası. 1 yaşında tekrar bronşit olduk yine verdi kullandım çok şükür kızıma faydası oldu. Bir sorun olmaz canım doktor önerdiyse kullan.”

“Ben oğluma günde bir kaşık verdim 3 aylıkken bir hafta kullandık. Kırmızı lekeler vardı geçti. Ama uyku yapıyor bebeğe. Doktorun önerdiğinden fazlasını vermemeye özen gösterilmesi gereken bir ilaç. Geçmiş olsun”

“En etkili alerji ilaci diyebilirim ama alerji oldugunu düşünuyorsanız bunların yanı sıra çocuğunuza yumuşatıcı kullanmayın deterjan bitkisel olsun ve yeriniz varsa deterjanlar balkonda dursun asla yanında sigara içmeyin içenle en az 40 dk temas ettirmeyin en büyük faktor bunlar demişti kızımın doktoru”

“Bu konu ile alakalı kullanmadık ama bizim normal alerjımız yüksek olduğu için böcekler ve gıdalara kızımda kullandık çok memnun kaldık hatta alerjısının yüksek olduğu için atarax sürübu ile birlikte kullandık”

İlginizi çekebilir: Helmipar Şurup Ne İşe Yarar?

Faydalı ve güncel içerikler için bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0
Doğu Garajı şehrin yeni kültür noktası olacak

Antalya Haberleri: Doğu Garajı şehrin yeni kültür noktası olacak

Vali Yazıcı: Sporun hayatın şekillenmesinde rolü var

Antalya Haberleri: Vali Yazıcı: Sporun hayatın şekillenmesinde rolü var