Altın Portakal’da protokol ayıbı

 Bu yıl 58’incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali, önceki akşam Antalya Spor Salonu’nda yapılan ödül töreni ile sona erdi. Son yıllarda sanattan çok skandalların konuşulduğu Altın Portakal’ın ödül töreninde yine bir kriz ve ayıp yaşandı. Körfez gazetesinden Engin Korkmaz’ın haberine göre Ailesiyle birlikte ödül törenini izlemeye gelen eski Antalya belediye başkanı Selahattin Tonguç, yer kalmadığı gerekçesiyle protokol bölümüne alınmadı. Eşi Ayşe Tonguç, kızı Ebru Tonguç Güran, oğlu Çetin Tonguç ve torunuyla birlikte protokol kapısında görevlilerle konuşan Tonguç, eski belediye başkanı olduğunu ve töreni protokolde izlemek istediğini söyledi.

SANDALYE YOK, AYAKTA BEKLEYİN

 Tonguç’u tanımayan görevliler, protokolde yer kalmadığını belirterek Tonguç ve ailesini salonun üst bölümüne almak istedi. Bunun üzerine Tonguç’unoğlu Çetin Tonguç sinirlenerek törenden ayrılmak istedi. İçeriden gelen başka görevlilerden biri Tonguç’u tanıdı ve ailesiyle birlikte içeri aldı. Fakat bu kez de içerde sandalye krizi yaşandı. Eski Başkan Tonguç ile ailesi ayakta beklerken Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek sahnede konuşma yapıyordu.

BALABAN VE ARKADAŞLARI EN ÖNDE

 Tonguç, gelen sandalye ile töreni arka sıralardan izlerken ailesi ise farklı yerlere oturtuldu. Eski belediye başkanı törenin büyük bölümünü ayakta izlemek zorunda kalırken özel bir Survivor yarışmasında şampiyon olan ASAT Başpehlivanı İsmail Balaban,  protokolün en ön sırasında oturdu. Balaban’ın yanında kendi gibi güreşçi olan kardeşi Turan Balaban ile arkadaşları da yer aldı.

 Selahattin Tonguç kimdir?

 Avukat Selahattin Tonguç, 1973–1977 / 1977-1980 tarihleri arasında iki dönem Antalya belediye başkanlığı yapmıştır. Selahattin Tonguç 12 Eylül 1980 askeri darbesi sonunda görevden alındı. Tonguç döneminde özellikle kültürel alanlardaki etkinlikler önem kazanmıştır. Kültürel ve sanatsal etkinliklerle Antalya Festivali’nin çok boyutlu olmasını sağlayan Tonguç, imar alanında da kentin geniş bulvarlara, caddelere kavuşmasını sağlamıştır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AKP döneminde işsizlik kronikleşti

CHP’li kadınlar Kepez’de