Antalya Haberleri: Elmalı’da ASFİM yüzme kurslarına yoğun ilgi

Elmalıda ASFİM yüzme kurslarına yoğun ilgi

 

ANTALYA, (DHA) – ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin ASFİM Yaz Spor Okulları kapsamında Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi kapalı yüzme havuzunda başlatılan kurslar yoğun ilgi görüyor. Yüzme kurslarında profesyonel eğitmenler eşliğinde 140 çocuk eğlenerek yüzmeyi öğreniyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi kent sakinlerini spor ile buluşturmaya devam ediyor. Pandemi süreci ile sosyal hayat ve spordan uzak kalan Elmalılı vatandaşlar Elmalı Kültür Merkezi’ndeki yüzme havuzu ve fitness salonunda hem spor yapıyor hem de sosyal hayata katılıyor. Kısıtlamaların ardından kapılarını yeniden açan yüzme havuzu hizmet vermeye başladı. Vatandaşların yanı sıra 7 yaş üzeri çocukların faydalanabildiği yüzme kursları yoğun ilgi görüyor. Yüzme bilmeyen 140 çocuğun 20 kişilik gruplar halinde başladığı hafta içi kurslarında pazartesi, çarşamba ve cuma günleri erkek çocukları, salı ve perşembe günleri ise kız çocuklarına yüzme dersi veriliyor.
Yaş gruplarına göre kurs saatleri belirlenen çocuklar profesyonel eğitmenlerin birebir özel ilgisiyle eğlenerek yüzme öğrenirken sıcak havalarda serinlemenin keyfini sürüyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Konteyner evlerin alt yapı çalışması tamamlandı

Antalya Haberleri: Konteyner evlerin alt yapı çalışması tamamlandı

Çocuklar kendilerine özel festivalde eğlendi

Kemer Haberleri: Çocuklar kendilerine özel festivalde eğlendi