Antalya Haberleri: İzciler Akseki’de kamp yaptı

İzciler Aksekide kamp yaptı

 

ANTALYA,(DHA) – ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmekte olan izcilik faaliyetleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi İzcileri Akseki ilçesi Süleymaniye Mahallesi’nde kamp yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan izcilik faaliyetleri kapsamında izcilik eğitimini bitirerek çeşitli eğitim ve gezilerine devam eden izciler, Akseki ilçesinin Süleymaniye Mahallesi’nde 4 gün kamp yaptı. Akseki kampına 11-15 yaş arasındaki 32 izci, 5 lider ve diğer görevliler katıldı. Dolu dolu geçen kampta, doğada kalma, doğayı koruma, kendini koruma gibi eğitimleri alan izciler futbol, voleybol, satranç gibi oyunlar oynadı. Doğada yürüyüş ve yıldız gözlemi yapan izciler kamp ateşi yaktı.

TARİHİ ALANLARI GEZDİLER

İzci liderleri tarafından izcilere Akseki’nin tarihi hakkında da bilgi verildi. Özellikle imarını ve ev planlarını Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat çizdiği Cevizli Köyü ile ilgili de bilgi alan izciler, Süleymaniye Mahallesi’nde bulunan müze ve çevresi de gezdi. İzciler Sarıhacılar Mahallesinde yer alan Etnografya Müzesi ve Akseki’ye özgü Düğmeli Ev ziyaretleri ile yöreyi tanıdı. (DHA)

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0
Kazada yaralanan annelerini yalnız bırakmadılar

Gazipaşa Haberleri: Kazada yaralanan annelerini yalnız bırakmadılar

Serikte Orhan Hakalmaz konseri

Serik Haberleri: Serik’te Orhan Hakalmaz konseri