Antalya Haberleri: Kepez’de folklor festivaline renkli final

Kepezde folklor festivaline renkli final

 

ANTALYA,(DHA) – KEPEZ Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bu yıl 6’ncısını düzenlediği Uluslararası Folklor Festivali, 5 gün boyunca Dünya’nın ve Türkiye’nin folklor renklerini Antalya’da buluşturdu.

Kepez Belediyesi’nin 6. Uluslararası Folklor Festivali, beşinci gününde Dokumapark ve Varsak Aktoprak Mahallesi’nde gerçekleştirilen final gösterisiyle sona erdi. Dünya’nın ve Türkiye’nin folklor renklerini buluşturan festivalin son gününde Antalyalılar hafızalardan silinmeyecek birbirinden güzel gösterilere tanık oldu. Dokumapark ve Varsak Aktoprak Mahallesi’nde eş zamanlı düzenlenen gösterilere dünyadan 10, Anadolu’nun 7 noktasından ekipler katıldı. Folklor Festivaline katılan ekipler, ülkelerinin, şehirlerinin ve yörelerinin kültür renklerini 5 gün boyunca Antalyalılara sergiledi.

Dokumapark ve mahallelerde gerçekleştirilen gösterileri izleyen binlerce vatandaş, dünyanın farklı ülkelerinin kültürel ezgileriyle de coşarak, keyifli saatler geçirme imkanı buldular. Dünyanın farklı renklerinin buluştuğu Kepez Belediyesi’nin 6. Uluslararası Folklor Festivali’ne Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi.(DHA)

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0
Konyaaltında duygulandıran Zafer kutlaması

Antalya Haberleri: Konyaaltı’nda duygulandıran ‘Zafer’ kutlaması

Zafer Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı istifa etti