Antalya’nın önderleri !..

Türkiye’de en çok sivil toplum kuruluşuna sahip illerin başında gelen Antalya’da son dönemde ‘Antalya Kanaat Önderleri Platformu’ öne çıktı, adından sıkça söz ettirmeye, yaklaşan seçimler öncesinde ziyaretçi rekoru kırmaya başladı. Antalya’nın 13 ilçesinde örgütlenen Antalya Kanaat Önderleri Platformu’nun yapılanma modeli diğer il ve ilçelerde uygulanmaya başladı. Antalya Kanaat Önderleri Platformu, sosyal medya sayfasında şöyle tanımlanıyor: “Kar amacı gütmeyen, gönüllülerden oluşan bu platform, halkın sorunlarını dile getirecek, bu sorunların çözümü için vatandaşın istek ve beklentilerini belediyeler ile kamu kurumlarına iletecektir”

Antalya Kanaat Önderleri Platformu’nun öne çıkmasında, toplumun her kesiminin sahiplenmesinde kuşkusuz Kurucu Başkan İbrahim Bodur’un katkısı çok büyük. Müthiş bir enerji ortaya koyuyor İbrahim Bodur. Bir bakıyorsunuz Sur Yapı mağdurlarının sorunlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e taşımış ve çözüm üretmiş. Bir bakıyorsunuz Rus ve Ukraynalı akını nedeniyle yaşanan konut sorununu Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e iletmiş, bir bakıyorsunuz inşaatı yarıda kalan Mavikent Toptancı Hali’nin tamamlanmasını sağlamış, bir bakıyorsunuz Kaş’ın İslamlar Köyü’nde vatandaşlarla kucaklamış, bir sonraki gün Gazipaşa Hasdere’de köylünün sulama sorununu yetkili makamlara taşımak üzere bilgi derliyor. Bir sonraki günde Bodur’un Türkiye’nin Başkenti Antalya’da Gazi Meclis’te siyasi partilerin yetkilileri ile görüştüğü sosyal medyaya yansıyor.

Antalya Milletvekilleri bile aylarca randevu alamazken, Antalya Kanaat Önderleri Platformu Başkanı İbrahim Bodur, çatkapı Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ya da Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüşüyor. 

Antalya Kanaat Önderleri Platformu’nun merkezi son süreçte Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin milletvekili aday adaylarının en fazla ziyaret ettikleri mekan haline geldi. Aday adayları projelerini anlatırken, platformun başkanı İbrahim Bodur ve arkadaşlarından da listelerde seçilebilecek bir sıraya yazılmaları konusunda destek talep ediyorlar. Kendisini ‘Antalya sevdalısı’ olarak tanrımlayan İbrahim Bodur, siyasi partilere ve adaylara yönelik düşüncelerini şöyle aktarıyor: ” “Bu kente bir tek çivi çakmamış halkla ilgilenmemiş siyasetçilerin ise tekrar aday gösterilmemesi için halkımızı ve partileri uyarmayı bir borç biliyoruz. Genel merkezlerin ya da birilerinin önümüze koyduğu adaylara değil halkın onayladığı, sevilen ve sayılan ve hizmet edecek adaylara destek vereceğiz” 

Kadın ve gençlik kollarını da oluşturan Antalya Kanaat Önderleri Platformu, halkın ve üyeleri bilgilendirmek amacıyla konferans, çalıştay, seminer, panel gibi eğitim etkinlikleri ile kentlilik bilincinin artması için sosyal ve kültürel çalışmalara ağırlık vermeyi hedefliyor. Antalya Kanaat Önderleri Platformu’nu mahalle temsilcileri, muhtarlar, eski belediye meclisi üyeleri, ziraat odaları başkanları, emekli bürokratlar, gazeteciler, iş insanları, öğretim görevlileri, hekimler, avukatlar, STK başkan ve üyeleri oluşturuyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Konyaaltı sahilinde güneşli hava yoğunluğu

Konyaaltı sahilinde güneşli hava yoğunluğu

Mevlit okutuldu