‘Antalya’yı geri alacağız’

‘Antalya’yı geri alacağız’

 Antalya’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Konuşmasına Filistin’deki zulmü sert dille eleştirerek başlayan Işıkhan “Gazze’de bebekler, masum insanlar acımasızca öldürülüyor. Zulüm devam ettikçe biz de susmayacağız elbette” şeklinde konuştu. Işıkhan, Gazze ile ilgili konuşmasında Türkiye’nin tavrının barıştan yana olacağını zulme karşı duracağını vurgulayarak “Gazze’de bebekler, masum insanlar acımasızca öldürülüyor. Bir devletten ziyade terör örgütü gibi davranan İsrail; ne hastane, ne okul, ne ibadethane, ne aşevi ayrımı yapmadan canlı gördüğü her şeyi yok etmeye devam ediyor. Esasında bildiğiniz gibi, bu, bir aylık bir mevzu değil, Filistin bu insanlık dramını 75 yıldır yaşıyor. Kudüs bizim ezeli ve ebedi davamızdır. Bu sebeple Kudüs zincirlerinden ve işgalci İsrail’in zulmünden kurtulmadığı sürece bir yanımız hep eksik, hep mahzun kalmaya devam edecek. Zulüm devam ettikçe biz de susmayacağız elbette. Kalıcı bir ateşkes sağlanana, Filistin rahat bir nefes alana kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz Türkiye olarak, en kötü barışın dahi savaştan ve kan dökmeden çok daha iyi olduğuna inanan bir millet olarak haktan, adaletten ve barıştan yana tavrımızı ortaya koymaya devam edeceğiz” dedi.

“ANTALYA’YI AK BELEDİYECİLİKLE YENİDEN BULUŞTURACAĞIZ”

Yerel seçimlere yönelik hedeflerini paylaşan Bakan Işıkhan, Antalya’daki değişimi ve AK Parti’nin sağladığı başarıları değerlendirdi. Teşkilatlara teşekkür eden Işıkhan, önlerindeki seçim sürecine ilişkin kararlılığını dile getirdi. Işıkhan, “Malum Antalya bundan bir beş yıl öncesine kadar sürekli gelişen ve güzelleşen bir şehrimizdi. Üzülerek söylüyorum ki, son yerel seçimle birlikte halka hizmetten bihaber bir yönetim anlayışıyla tabiri caizse heba olmaya başlayan şehirlerimizden birisi haline gelmeye başladı. Ama umutsuz olmak yok. Beş senelik bir aradan sonra önümüzdeki yerel seçimde, büyükşehir belediyesi başta olmak üzere Antalya’mızın AK Partimizde olmayan tüm ilçelerini de AK belediyecilikle yeniden buluşturacağız” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN YÜZYILIN BERABER İNŞA ETMEYE ÇAĞIRDI

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye vizyonunu paylaşarak, ülkenin yüzyılını birlikte inşa etme çağrısında bulundu. Bakan Işıkhan, “Ülkemizi bugüne kadar nasıl sizlerle birlikte büyüttüysek, güçlendirdiysek, zenginleştirdiysek, inşallah Türkiye yüzyılını da beraber inşa edeceğiz.  Biz eser ve hizmet siyasetiyle bugünlere getirdiğimiz Türkiye’yi ve Antalya’yı daha ileriye taşımak için ter döküyoruz.  Bakanlık olarak; aktif işgücü piyasası programlarımız ve teşviklerimiz ile istihdamı destekleme ve yatırım ortamını iyileştirme noktasında çalışmalarımızın meyvelerini almaya devam ediyoruz” diye kaydetti.

ANTALYA PROJELERİN VE YATIRIMLARIN MERKEZİ HALİNE GELECEK

Seçim sürecine dair değerlendirmelerde bulunan Işıkhan, AK Parti’nin güçlü teşkilatları ile daha büyük başarılar elde edeceğine olan inancını dile getirerek, “Önümüzde ciddi bir seçim daha var. Bugüne kadar Antalya’da çalınmadık kapı bırakmayan AK Parti’nin gönül erlerinin çok daha büyük bir başarı ortaya koyacağını biliyorum. Bizlerin de AK Parti’nin kabinesi, bakanları olarak üzerimize düşen tüm görevleri en iyi şekilde yapacağımıza emin olabilirsiniz. Bu anlamda şahsımın ve bakanlığımızın kapılarının sizlere her daim açık olduğunu özellikle belirtmek isterim. Hep birlikte el ele verip, daha çok çalışacak, Antalya’yı projelerin, yatırımların, turizmin, ticaretin, istihdamın merkezi haline getireceğiz” dedi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Antalya'dan nitelikli iş gücü çağrısı yaptı

Antalya’dan nitelikli iş gücü çağrısı yaptı

Eski başkana büyükşehir adaylığı teklifi

Eski başkana büyükşehir adaylığı teklifi