‘Bağırta bağırta adaylığımı yediler’

'Bağırta bağırta adaylığımı yediler'

İYİ Parti Kepez Belediye Başkan Adaylığı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı ile düşürülen İrfan Yılmaz, yaşananlara hiç şaşırmadığını belirterek, “Zamanında şirketimizle ilgili dosyayı oluşturan bütün polis ve adli polis ekibi FETÖ’den ihraç edildi. Demek ki bizimle ilgili intikamları hala bitmemiş. Bu durum benim için şeref madalyasıdır. Ben yolumdan dönmedim, dönmem. Korkmadım, korkmayacağım. Yılmayacağım” dedi.

Seçim ofisinde basın toplantısı düzenleyen İrfan Yılmaz’a İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Sadullah Kabakuşak, İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı olan kardeşi Aykut Yılmaz ile eşi ve annesi destek verdi. İrfan Yılmaz, konuşmasında 2014 yılında Türkiye’nin en genç belediye meclisi üyesi olarak Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de görev yaptığını vurgulayarak, “2019 yılında genel başkanımızın takdiriyle belediye meclis üyesi oldum, 2023 yılında partimin il başkan yardımcısı olarak görev aldım. Son süreçte yine genel başkanımızın takdiriyle partimin Kepez Belediye Başkan Adayı ilan edildim. Hala Yüksek Seçim Kurulu’nun vermiş olduğu mazbata ile partimin belediye meclis üyesiyim. Bunları şunun için anlatıyorum. YSK, benden başvurumu yapıp kabul ettikten sonra 2008 yılında işyerimdeki personelin kullandığı bilgisayardan yasaklı siteye giriş yapıldığı gerekçesiyle açılmış bir davanın mahkeme kararını talep etti. Bu olay cumartesi günü saat 16.00’da biz Ankara’da iken gerçekleşiyor. İlçe Seçim Kurulu da bu gerekçeyle eksik evrak olduğunu iddia etti” diye konuştu.

4 SAATTE EVRAK TESLİM ETMEMİ İSTEDİLER

Yılmaz, Ankara programını tamamladıktan sonra talep edilen davanın evrakını dosyaya sunduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bizzat il ve ilçe başkanımız ile birlikte il Seçim Kurulu hakiminin yanına giderek böyle bir uygulamaya neden gerek duyulduğu sorduk. Aldığımız cevap; sunulan evrakın yeterli olmadığı, bizimle ilgili aynı mahkeme tarafından yeniden bir hüküm verilmesi ve bir duruşma yapılması gerektiği söylendi. Avukatlarımız hiçbir kanunu gerekçeye dayanmayan bu talebin mümkün olmadığını kendilerini beyan etti. Ancak bize ‘bunları yapmamanız halinde adaylığımızın mümkün olamayacağı söylendi’ dendi.” 

“Hali hazırda belediye meclis üyesi olduğumu vekendilerinin bana mazbata verdiğini ve bu davanın hiçbir şekilde seçme ve seçilme hakkını bağlamadığını, gerekçeli kararın çok açık olduğunu beyan etmeme rağmen bana 4 saatte bu evrakları getirmem söylendi. Bizde mahkemeye başvurduk ve 4-5 gün sonra ilginç bir karar çıktı. Türk Ceza Kanunu’na göre böyle bir başvuruya gerek olmadığı, herhangi bir kısıtlılık durumu bulunmadığı ve karar verilmesine de gerek olmadığı ifade edilerektalebin reddine karar verildi. Yani mahkeme kısaca, ‘Beyefendi biz seni bir şeyden kısıtlamamışız, seninle ilgili bizim tekrar vereceğimiz hukukta öyle bir yöntem yok. Hatta o YSK’da ki hakimlere selam söyle bunu senden talep edemezler’ demek istedi.Ama böylelikle hakkımız yendi ve tabiri caizse bizim‘bağırta bağırta adaylığımızı yediler” diye konuştu.

BUNLARLA BENİ DURDURAMAZLAR, YILDIRAMAZLAR 
İrfan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ülkenin FETÖ kumpaslarında, Balyoz’da, Ergenekon’da Genel Kurmay Başkanını yargıladılar. Neden yargıladılar; terör örgütü üyesi olmaktan! O gün de biz sesimizi maalesef çıkartamadık ve bu ülkenin şerefli subayları, FETÖ’cüler tarafından yargılandı. Zamanında şirketimizde bu dosyayı oluşturan bütün polis ve adli merci ekibi, FETÖ’den ihraç edildi. Ama demek ki bizimle ilgili intikamları daha bitmemiş. Bu durum benim için şeref madalyasıdır. Çünkü ben kendimi biliyorum. Ben yolumdan dönmedim, dönmem. Korkmadım, korkmayacağım. Yılmadım, yılmayacağım. Buradan da dosta düşmana söylüyorum. Bunlarla beni durduramazlar, yıldıramazlar ve bıktıramazlar.” dedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sahte seçmen olayı hortladı!

Sahte seçmen olayı hortladı!

Caran’dan maliyetsiz elektrik müjdesi