Balaban kendini savundu: 300-500 fotoğraf çektiriyoruz

Bu yıl 671’inci kez gerçekleştirilecek olan Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nin lansman toplantısında bir soru üzerine İsmail Balaban, geçtiğimiz hafta Seki Er Meydanın’da yaşanan seyirci tartışmasına bir açıklama daha yaptı. Hayranının fotoğraf çektirmek istemesi yüzünden yaşanan tartışma nedeniyle gelen eleştirilere yeniden sitem etti.

HİÇBİR SPOR MÜSABAKASINDA OLMUYOR

Başpehlivan İsmail Balaban sorulan soru üzerine yaptığı açıklamada müsabaka biter bitmez hiçbir sporda seyircinin sahaya girmediğini belirterek, “Geçtiğimiz hafta yaşanan Seki Er Meydanında yaşanan talihsiz olayla alakalı sorunuzu cevaplayayım. Birazda Türkiye’de gündem oldu özelikle bütün ulusal basında her yerde yer aldı. Seki Er Meydanında müsabaka biter bitmez bir dakika geçmemişken daha ayağa kalkmamışken seyirci bir anda  er meydanına koştu genelde bu yaşadığımız sorunlar sıkıntılar aslında maalesef buna engel olamıyoruz.  Federasyon olarak federasyon başkanımızdan buradan bir isteğim var. Bu konuda hiçbir spor müsabakasında maç bittiğinde futbolda, teniste, basketbolda seyircinin sahaya bir anda atlayıp sporcuya kolay bir şekilde ulaştığı hiçbir müsabaka yok maalesef bizde bu oluyor bizde bunlar yaşanıyor. Yani art niyetli birisi gelip bize zarar da verebilir ciddi anlamda böyle bir sıkıntımız var seyircimiz çok kolay sporcuya ulaşabiliyor” dedi.

“BİR GÜREŞTE 300-500 FOTOĞRAF ÇEKTİRİYORUM”

Balaban fotoğraf çekiminin güreş aralarında veya sonrasında gerçekleştiğini belirterek sadece fotoğraf zamanının önemli olduğunu söyledi. Balaban,” Tabi ki seviyorlar insanlar bizde bundan gurur duyuyoruz mutluluk duyuyoruz elimizden geldiğince zaten seyircimize fotoğraf anlamında yaklaşım olarak tatbiki hep mütevaziyiz elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz zaten onlar bizi sevdikleri için oradalar ama bazen de bir şeyin yeri ve zamanı var bunun iyi ayarlamak lazım üslup çok önemli bence maç biter bitmez bir dakika geçmeden seyirci atladı fotoğraf çekinmek istedi bir müsaade edin zaten nabzım yüksek abicim bi durun zaten nabzım yerine gelsin ondan sonra çekiniriz zaten kullandığım kelime bu videoda özellikle öncesinde yaşadığımız diyalog maalesef yok benim bir anda ayağa kalkıp verdiğim tepki ve sonrası var maalesef bunu izlediğiniz zamanda  belli bir kısım beni eleştiriyor İsmail balaban haksız seyirci fotoğraf çekinmek istedi ona tepki verdi hayır  seyircinin orada bana vermiş olduğu tepki ben seyirciyim sen sporcusun çekileceksin dedi yani bir şeyin yeri zamanı ve üslup çok önemli bence ben belki her güreşte 300-500 kişiyle fotoğraf çekiniyorum elimden geldiğince insanları kırmamaya gayret ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“SEYİRCİMİZ ZAMANI AYARLAYAMADI”

Balaban sözlerini, “Nabzım yüksek bile olsa maç arasında maç öncesinde maç sonrasında ciddi anlamda bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Elimizden geldiğince insanlara güler yüzlü yaklaşmaya çalışıyoruz ama bir yandan müsabakalara odaklanmam lazım maçına konsantre olmam lazım ama insanlar tabi bunu bilmiyor maalesef ve dediğim gibi yüksek nabızla  karşıdan gelen bir üslup olduğu için öyle bir tepki verdim ve bu konuda da haklıyım ben hiçbir zaman seyircimize ters yapan birisi değilim seyirci bizim velinimetimiz her zaman saygı duyuyorum, çünkü o insanlar bizi seviyor  dediğim gibi her şeyin yeri zamanı var seyircimizde maalesef yerini ve zamanını ayarlayamadı “ diye sonlandırdı.

(Antalya Gündem Gazetesi – Yasin Çoban)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MHP Antalya İl Kongre tarihi belli oldu

Otomobille dereye uçtu