Böcek sert çıktı: Çok beklersiniz

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı, Muhittin Böcek başkanlığında yapıldı. CHP, AK Parti, MHP, İYİ Parti ve SP grup sözcüleri, gündem dışı konuşmalarını gerçekleştirdi. 107 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısına 73 meclis üyesi katıldı.

Toplantı başında meclise sunulan önergeler okundu. Önergeler arasında Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in imzasıyla Antalya Stadyumu’nun isminin Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle ‘Antalya Atatürk Stadyumu’ olarak değiştirilmesine ilişkin önerge, diğer önergelerle birlikte kabul edilerek görüşülmek üzere meclis gündemine alındı.  

AK Parti Grup Sözcüsü Serhat Demir, “Bugün eğitim-öğretim döneminin ilk günü. İnşallah çocuklarımız için bu eğitim yılı iyi geçer. Her eğitim yılı başlangıcında yaptığımız uyarıyı tekrarlamak istiyorum. Ben de bir öğrenci velisi olarak sabah evladımı okula götürmeye çalıştık. Antalya’daki binlerce veliyle beraber mücadele verdik. Ancak okula varmamız Antalya’daki trafik keşmekeşi nedeniyle kolay olmadı. Antalyalıların tamamı açısından bunun böyle olduğunu tahmin ediyorum. Artık yeter diyorum. İnşallah trafiğe bir an önce çözüm bulunur” dedi.

Demir’in konuşmasının devamında, “Trafikle ilgili Antalyalıların çilesi sona erer diyorum ama dönemin sonu geldi. Herhalde bu dönemde artık mümkün olmayacak diye düşünüyorum” sözüne Böcek, “Çok beklersiniz” karşılığını verdi. Böcek’in cevabına gülen Demir, konuşmasına devam etti. 

Demir’in trafik ile ilgili eleştirilerine cevap veren Muhittin Böcek, göreve geldiği gün itibarıyla Antalya’da ulaşımla ilgili çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Böcek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana 329 bin 95 resmi plakalı araç girişi yapıldı. 41 akıllı kavşak, 60 uzaktan erişimli kavşak yaptık. Şeritleri ikiyse üç, üçse beş yapmaya çalıştık. Uzaktan erişimli Gazipaşa’dan Kaş’a onu da görüyoruz. 11 ilimizden gelen vatandaşlarımızın araçları. Bunlar bahane değildir. Biz gereğini yapıyoruz. Uyarı gibi diyorsunuz İller Bankası’ndan Uncalı’ya giden yolu, siz önce onları bitirin. Çevre yolları duruyor. Biz krizleri aşmışız. Göreve geldiğimizden bu yana pandemi, yangın, depremler, sel bunların hepsini yaşadık. Bunların üzerinden siyaset yapmadık, yapmayacağız da. Oraya ‘Bu yol güzergahı sorumluluğu Karayolları’na aittir’ diye tabela astık. 2 saat sonra tabelamız kesildi” diye konuştu.

Konuyla ilgili Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yaptığı görüşmelerden bahsederek görüşmelere rağmen bir çalışma yapılmadığını söyledi.

Öte yandan son günlerde kentte tartışılan ve 1/1000’lik planı Muratpaşa Belediyesi’nde kabul edilmesinin ardından tekrar Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne gönderilen eski hal alanındaki plan tadilatı hakkındaki teklif de kabul edilerek komisyona sevk edildi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bölgede 4 il müdürü değişti

Bölgede 4 il müdürü değişti

Bakan duyurdu, ödemeler hesaplara yattı