Buğra Gülsoy Kimdir?

Hem oyunculuğu hem sempatik karakteri hem de yakışıklılığı pek çok genç kızın kalbinde taht kurmayı başarmış Buğra Gülsoy’un hayatına dair detaylar özellikle hayranları tarafından çok merak ediliyor. Yazımızın devamından; Buğra Gülsoy kimdir? Buğra Gülsoy kaç yaşındadır? Buğra Gülsoy aslen nereli? Buğra Gülsoy hangi burç? Buğra Gülsoy’un boyu ve kilosu kaçtır? Buğra Gülsoy evli mi? Buğra Gülsoy’un rol aldığı dizi ve filmler nelerdir? Buğra Gülsoy’un Instagram adresi nedir? Gibi sorulara ve daha fazlasına yanıt bulabilirsiniz.

Tam ismi Behiç Buğra Gülsoy olan başarılı oyuncu oldukça küçük yaşlarda kameralar ile tanışmıştır. 22 Şubat 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy, 13 yaşındayken dizilerde rol almaya başlamıştır. Magazin dünyasının da yakından takip ettiği isimlerden bir tanesi olan Buğra Gülsoy, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamlamıştır. Daha sonrasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun olan yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy, bir dönem Kıbrıs’ta yaşamış ve burada Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol almıştır.

İlginizi Çekebilir: İrem Helvacıoğlu Kimdir?

Aynı zamanda kısa film oyunculuğu ve yönetmeni de olan başarılı oyuncu Buğra Gülsoy, Kıbrıs film derneği kurucularındandır. Buğra Gülsoy’un kısa filmlerini şu şekilde sıralayabiliriz; “Mutlu Son”, “Nar Yarası”, “Alt Üst”, “Heterotopya”, “Trio” ve “İnsan Üçleme”. Kıbrıs Film Festivali’nin proje tasarımcısı olan başarılı oyuncu Buğra Gülsoy ilk dizi deneyimini 2008 senesinde yayınlanan “Hepimiz Birimiz İçin” adlı filmde “Nazım” karakterine hayat vererek yaşamıştır. Bu filmde gösterdiği üstün oyunculuk yeteneklerinin yanında yakışıklılığıyla da dikkat çeken Buğra Gülsoy, daha sonra yapımcılığını ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün üstlendiği “Güneşi Gördüm” adlı filmde “Berat” karakterine hayat vermiştir.

Daha sonrasında da pek çok başarılı yapımda rol alan yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy, 2011 senesinde kendisi gibi oyuncu olan Burcu Kara ile dünya evine girmiştir. Evliliklerini sürdüremeyen Buğra Gülsoy ve Burcu Kara çifti 2 Ağustos 2012 senesinde boşanmıştır. Başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile başrollerini paylaştığı “Kuzey Güney” isimli dizide büyük hayran kitlelerine ulaşmayı başaran yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy, oyunculuk yetenekleri ile pek çok insanın idolü haline gelmiştir. Buğra Gülsoy, yaklaşık 5 sene sevgili olduğu Nilüfer Gürbüz ile 2018 senesinde evlenmiştir. Buğra Gülsoy ve Nilüfer Gürbüz çiftinin Cem adında bir oğulları vardır.

22 Şubat 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Buğra Gülsoy, içinde bulunduğumuz 2022 senesi itibari ile 40 yaşındadır.

Ankara’da doğup büyüyen ve yaşamına İstanbul’da devam eden Buğra Gülsoy’un babası Niğdeli, annesi ise Erzincanlıdır.

22 Şubat tarihinde dünyaya gözlerini açan yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy, bir balık burcu erkeğidir.

Pek çok başarılı dizide ve filmde rol alan Buğra Gülsoy hem başarılı oyunculuğundan hem de yakışıklılığından bir sürü kızın kalbini fethetmiştir. Yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy’un boyu 1,75, kilosu ise 70’dir.

Özel hayatını sosyal medyadan ve magazin dünyasından uzakta yaşayan yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy, 2011 senesinde kendisi gibi oyuncu olan Burcu Kara ile dünya evine girmiştir. Ancak evlilikleri yürümeyen Buğra Gülsoy ve Burcu Kara çifti 2012 senesinde boşanmışlardır.

Yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy, yaklaşık 5 sene sevgili olduğu Nilüfer Gürbüz ile 2018 senesinde dünya evine girmiştir. Buğra Gülsoy ve Nilüfer Gürbüz çiftinin bu evlilikten Cem Gülsoy adında bir oğulları vardır.

2004 senesinden beri aktif olarak oyunculuk yapan Buğra Gülsoy aynı zamanda, kısa film yönetmeni ve yazardır.

Instagram hesabını aktif olarak kullanan Buğra Gülsoy’un hesabında 671 gönderisi ve 3 milyon takipçisi vardır. Yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy’un Instagram hesabına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
İrem Helvacıoğlu Kimdir?

İrem Helvacıoğlu Kimdir?

Türkiye’ye ve Türklere Müteşekkiriz

Türkiye’ye ve Türklere Müteşekkiriz