Büşra Cebe kimdir?

Büşra Cebe kimdir?

Gerçek adı: Büşra Cebe
Doğum tarihi: 1 Ocak 1995
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.80 cm
Kilo: 62 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Büşra Cebe nereli? Kaç yaşında?

Büşra Cebe kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Büşra Cebe oynadığı diziler? Büşra Cebe sevgilisi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri kim kimdir bölümümüzde sizlerle olacak.

Büşra Cebe hayatı ve biyografisi

Büşra Cebe Türk dizi film oyuncusu ve sunucudur.  TRT ekranlarında sunduğu programlar ve rol aldığı TV dizileri ile tanınmaktadır.

Büşra Cebe 1 Ocak 1995 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde devam etti. 

Tekvando Milli Sporcusu ve Profesyonel Binicilik Okçuluk sporları ile uğraşan Büşra Cebe Osmanlıca, Farsça ve Arapça dillerini bilmektedir. Büşra Cebe Beltek’ten ve TRT kökenli sunuculardan sunuculuk, spikerlik ve diksiyon dersi aldı. Ardından 6 ay İngiltere’de iletişim koçluğu üzerine eğitim aldı. Büşra Cebe kompozisyon yarışmasına katılarak Türkiye birincisi oldu.

Büşra Cebe mesleki kariyerine sunucu olarak ilk kez TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan “Fuar Zamanı” programı ile adım attı. Ardından TRT Okul ekranlarında “Televizyon Dergisi” isimli programı sundu. Büşra Cebe dizi oyunculuğuna ise ilk olarak 2018 yılnda “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde “Kimliksiz Ajan” rolü ile adım attı. 2019 yılında “Afili Aşk” dizisinde “Büşra” rolüne hayat verdi. Büşra Cebe bekar olup yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Büşra Cebe dizileri ve filmleri

Büşra Cebe oynadığı diziler? Büşra Cebe hangi dilerde oynadı? Aşağıda güncel olarak yer almaktadır.

  • 2019 Afili Aşk (Büşra) TV Dizisi
  • 2018 Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Kimliksiz Ajan) TV Dizisi

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Damla Özen kimdir?

Damla Özen kimdir?

Volkan Demirok kimdir?

Volkan Demirok kimdir?