Büyükşehir 3 noktada ücretsiz kesim hizmeti veriyor

 Kurban Bayramı nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi, Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı, Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı ve Döşemealtı Kömürcüler Hayvan Pazarı’nda veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kurban kesimi yapıyor. 

UZMAN EKİPLER HİZMET VERDİ
Sabahın erken saatlerinden itibaren kurban kesim noktalarına gelen vatandaşlar büyük bir düzen içerisinde temiz ve hijyenik bir ortamlarda uzman kasaplar tarafından kurbanlıklarını kestirdi. Sıra sistemi ile çalışan kesim noktalarında Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan uzman ekipler ve kasaplar, kesim işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlıyor. 

VATANDAŞ MEMNUN KALDI
Sıra numarası geldikten sonra yaklaşık 15-20 dakika içerisinde kesim işlemleri tamamlanan vatandaşlar hizmetten son derece memnun olduklarını söyledi. Sıcak havada kurbanın hızla ve temiz bir ortamda kesilmesinin önemine değinen vatandaşlar Başka Muhittin Böcek’e ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ekibine teşekkür etti. 

YAKALAMA TİMİ TETİKTE
Kurban Bayramı’nda kaçan hayvanların zarar görmeden yakalanabilmesi ve kontrol altına alınabilmesi için Antalya Büyükşehir Belediyesi veterinerlerinin de görev aldığı “Hayvan Yakalama Timi” de bayram süresince görev yapacak. Vatandaşlar, Hayvan Yakalama Timi’ne Alo Zabıta 153, 0242 332 22 33 veya 444 94 20 numaralı ABİM hattından ulaşarak yardım isteyebilecek.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sahilde yoga yaptılar

Sahilde yoga yaptılar

Tatilciler denizin tadını çıkarıyor

Tatilciler denizin tadını çıkarıyor