Depremde hayatını kaybeden 56 voleybolcunun hayatı kitap oluyor

Depremde hayatını kaybeden 56 voleybolcunun hayatı kitap oluyor

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan ve 11 ilde büyük yıkım ve can kaybına sebep olan asrın felaketinde, 56 voleybolcu hayatını kaybetti. 4.5 yıllık tamamıyla “Gönüllü” bir çalışmanın ürünü olan, Türkiye’nin her ilinde ve dünyanın en büyük 20 kütüphanesinde, toplam 507 kütüphane koleksiyonunda yer alan “Voleybolun Unutulmazları Biz Takımı” Ansiklopedisinin yazarı Gülnur Özfer Görgün ve ekibi, depremde yaşamlarını kaybeden voleybolcular anısına bir anıt eser daha bırakmaya hazırlanıyor.

 

GÜLNUR ÖZFER GÖRGÜN, BAŞKANI OLDUĞU VOLEYBOLUN UNUTULMAZLARI DERNEĞİ ARACILIĞI İLE VOLEYBOLUN UNUTULMAZLARI
“Özel Seri” kitabı için gönüllü bir çalışma daha başlattı. “Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi” içeriği gibi tasarlanan bu eser, baştan sona aynı ekip görev alacak. Kitap, tamamlandığında yine dünya ve Türkiye’deki kütüphanelere bağışlanarak sonsuza denk yaşamaları sağlanacak.

6 Şubat depreminde yaşamını yitiren voleybolcuların isimleri şu şekilde:
Abide Dağlı, Ahsen Baş, Alp Akın, Aras Aktuğralı, Asya Tülek,Atakan Celal Konuklu, Aykan Ekiz, Azat Jumayev, Azize Söner Gönenç, Bedir Terlik, Betül Çoban Çakır, Ceren Topal, Dilek Mucuk, Doruk Akın, Ece Yürek, Ecem Yeniçeri, Elçin Çınar, Elif Melek, Elvin Çavdır, Emincan Kocabaş, Emine Arslan, Erhan Önal, Fahri Arkar, Feyzullah Harun Köylü, Gamze Naz Cücük, Görkem Can Gündüz, Gözde Öztürk, Gülşah Boy, Hasan Bilgen, Hasan Ekşi, Havin Kılıç, Hayal Gençalioğlu, İrem Kurtoğlu, İzcan Nurluöz, Kağan Selim İş, Lavin Kalaycı, Mehmet Arif Altak, Mehmetcan Ağırbaş, Mert Niyazi Topukçuoğlu, Murat Çiloğulları, Mustafa Sabancı, Nazife Dağlı, Nehir Çevik, Nimet Akbulut, Osman Bedrettin Çakır, Osman Çetintaş, Özgür İçme, Pamir Konuklu, Perihan Çetiner, Resul Gün, Sahil Özberkman, Selin Karakaya, Serin İpekçioğlu, Sevgi Cihangir, Tunahan Yıldız, Ümit Can Doğan

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Alanyaspor Güney Koreli Hwang’ı kiraladı

Alanyaspor Cordova'yı Rusya'ya kiraladı

Alanyaspor Cordova’yı Rusya’ya kiraladı