Depremzede çocukların resim sergisi açıldı

Depremzede çocukların resim sergisi açıldı

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA)- ASRIN felaketi 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde depremzede çocukların eserlerinin yer aldığı resim sergisi Antalya’da açıldı.
Serik ilçesi Belek turizm merkezindeki The Land Of Legends Theme Park’ın ev sahipliğinde gönüllü sosyal proje sahibi Feray Üster tarafından düzenlenen resim sergisinin açılışı yapıldı. Törende konuşan The Land Of Legends Theme Park Kiracı ilişkileri ve Kiralama Müdürü Aslıhan Tunçbilek, “Geçen yıl şubat ayında yaşanılan zorlu günlerin ardından, bugün depremzede çocukların sanatı aracılığıyla bu sergide bir arada olmak ve dayanışma ruhunu yeniden hatırlamak umut veriyor” dedi.
Gönüllü sosyal proje sahibi Feray Üster, “Her resim çocuğun kendi iç dünyasını, korkularını ve umutlarını ifade edişinin anısıdır. Bu resimler çocukların yaşadıkları travmayla başa çıkma çabalarını ve sevgiye olan ihtiyaçlarını yüreklerimizde hissettirmektedir. Serginin amacı resimlere değil, çocukların kalplerine ve ruhlarına odaklanmak, birbirimize destek olmak ve bir arada iyileşme sürecine katkıda bulunmaktır” diye konuştu.
Serginin açılışına Serik Cumhuriyet Başsavcısı Burak Erdoğan, Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fesih Tamince, turizmci Ali Kızıldağ, Kadriye Mahalle Muhtarı Süleyman Çalışkan da katıldı. Katılımcılar konuşmanın ardından resimleri inceledi. (DHA)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Kargılık yangınını itfaiye büyümeden söndürdü

Kargılık yangınını itfaiye büyümeden söndürdü

Evdeki kanepenin üzerinde ölü bulundu

Evdeki kanepenin üzerinde ölü bulundu