Dikkat! Antalya’ya sağanak yağış geliyor

Dikkat! Antalya'ya sağanak yağış geliyor

Meteoroloji’den gelen son dakika hava durumu bilgilerine göre yağışlı hava geri dönüyor. Yeni sistem, özellikle yurdun batısını etkileyecek. Haftanın ilk gününde özellikle Marmara’nın batısında; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Prof. Dr. Orhan Şen de yaptığı uyarıda bu hafta Salı günü hariç ülke genelinde yağış beklendiğini duyurdu. İşte hava durumu haberinin detayları…

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu tahminlerine göre ülke geneli yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışın etkisiyle sıcaklıklar birkaç derece düşecek. Ancak, yine mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Meteoroloji, özellikle yurdun batısı için kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

‘BU HAFTA SALI GÜNÜ HARİÇ ÜLKEDE YAĞIŞ VAR’
Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise sosyal medya hesabından beklenen hava durumu ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Bugün Pazartesi Marmara Ege ve Batı Karadeniz bölgesinde yağmur var. Sıcaklık 10 derece düşerek olması gerekene iniyor. Marmara’da poyraz kuvvetli dolayısıyla hissedilen sıcaklık daha düşük. Yağmur; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Edremit Körfezi İstanbul’un kuzeyinde kuvvetli.

Bu hafta salı günü hariç ülkede yağış var. Yağışlar genellikle yağmur şeklinde. Çarşamba ve hafta sonu Doğu Anadolu’da kar yağışı görülecek. Diğer bölgelerde kar yağışı beklenmiyor. İstanbul bugün yağmurlu kuzey ilçelerinde yağmur daha kuvvetli olur. Sıcaklık ise 11 derece.

Antalya’nın haftalık hava durumu tahmini şöyle:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Kim Kepez'e aday olacak?

Kim Kepez’e aday olacak?

Kaçak sigara deposuna baskında 2 gözaltı

Kaçak sigara deposuna baskında 2 gözaltı