Down Sendrom Basketbol Milli Takımı dünya 2’ncisi oldu

Bu yıl 20-26 Mart tarihleri ​​arasında düzenlenen ve Antalya’nın ev sahipliği yaptığı Down Sendrom Dünya Spor Oyunları’nda Down Sendrom Basketbol Milli Takımı, finalde İtalya ile karşı karşıya geldi. Gazi Mustafa Kemal Kapalı Spor Salonu’nda İtalya ile Türkiye basketbol takımımı serbest bırakan ilk periyodu, 5-3 Türkiye avantajı ile sona ererken, ilk yarıyı 9-7 İtalya birincilikle tamamladı. Üçüncü periyoda da iyi başlayan İtalya milli takımı, final periyoduna 12-10 üstün girdi. Mücadelenin son periyodu büyük çekişmeye sahne oldu. Down Sendrom Basketbol Milli Takımı, yakaladığı şansları değerlendiremeyince karşılaşmayı 18-17 mağlup etti ve dünya ikincisi oldu.

OYUNCULAR BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADI

Şampiyon olan İtalya Down Sendrom Basketbol Milli Takımı ve ben, büyük bir sevinç yaşadık. Türkiye Down Sendrom Basketbol Milli Takımı oyuncuları ise büyük üzüntü yaşadı. Bazı oyuncuların teknik heyet ve Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın teselli yaptı. Ardından takımlara kupaları ve madalyaları takdim edildi.

‘BU ÇOCUKLAR DÜNYA ŞAMPİYONU OLACAKLAR’

Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın, “Bu bir spor tabii ki, sayı olarak İtalya şampiyonu olmuş olabilir ama Türkiye olarak çok güzel oyun oynadı. Bazen şanssız anlarımız oldu ve şekillendirildi alamadık. Burada kardeşlik kazandı. Yeni kurulan bir takım. Yeni kurulan bir takım finali oynaması büyük bir başarı. Teknik heyet ve sporcularımızın gözlerinden kopuyorum. Çok güzel bir mücadele oldu. Tüm dallarda Türkiye milli takımları hep zirveye oynadı. İnşallah bundan sonra bu çocukların dünya şampiyonu olacaklar” dedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
‘TURİZM YÜZYILI İFTARLARI’ ANKARA BULUŞMASI İLE DEVAM ETTİ

‘TURİZM YÜZYILI İFTARLARI’ ANKARA BULUŞMASI İLE DEVAM ETTİ

Yayılım gösteren kahverengi kokarca böceğine karşı avcı böcekler doğaya salındı

Yayılım gösteren kahverengi kokarca böceğine karşı avcı böcekler doğaya salındı