Elektrikli araç şarj teknolojisini fuarda tanıttı

Elektrikli araç şarj teknolojisini fuarda tanıttı

 

ANTALYA, (DHA) -CW Enerji, hayata geçirdiği CV Charging Vehicles markası ile Elektrikli Araç Şarj Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarı ve Konferası’nda (EV Charge Show) ziyaretçilerle bir araya geldi.
2-4 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen EV Charge Show’da araç şarj istasyonları ve istasyon ağı alanlarında sundukları çözümleri katılımcılarla buluşturduklarını ifade eden CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, “Elektrikli araçların sayısı ülkemizde her geçen gün artmaktadır. CV Charging Vehicles olarak elektrikli araç şarj teknolojisini sürekli geliştiriyoruz. 3,5 kW’tan 400 kW’a kadar elektrikli araç şarj istasyonları sistemleri kurabilmekteyiz. Yakın bir tarihte ağır vasıta araçlar da elektrikli olacak. Biz de bu noktada kendimize düşeni yapıyoruz” dedi.
ÇEVRECİ VE İNSAN ODAKLI YAKLAŞIM
Çevreci ve insan odaklı bir anlayışa sahip olduklarını dile getiren Sarvan, bu anlayışla proje geliştirdiklerini ve gelecek kuşaklara daha yaşanılabilir bir dünya bırakılması hedefiyle üretmeye devam ettiklerini kaydetti. Sarvan, CV Charging Vehicles lisanslı araç şarj istasyonlarıyla yeşil enerjiyi desteklediklerine dikkat çekerek, “Elektrikli araçlara her geçen gün talep de artmaktadır. Dünyada en bol enerji kaynağı güneş enerjisidir. Elektrikli araçların güneşten üretilen elektriği kullanmaları sıfır karbon ayak izine büyük katkı sağlamaktadır. Bu bilincin tüm insanlar tarafından fark edilmesi gerekmektedir. İnsanların elektrikli araç teknolojisine güvenmelerini öneriyorum. Zaman kaybetmeden fosil yakıtlı araçlardan elektrikli araçlara geçmelerini öneriyorum. Elektrikli araçlara olan talep arttıkça üretim de artacaktır. Artan üretimle birlikte maliyetler de düşecektir” dedi.
Elektrikli araç şarj istasyonu ile elektrikli araçların şarj ihtiyacını temiz ve sürdürülebilir bir şekilde sağlamayı hedeflediklerinin altını çizen Sarvan, yüksek hızlı şarj istasyonları ve elektrikli araç şarj noktaları gibi çözümler ile kullanıcılara yurt içinde uzun soluklu hizmet sağlamaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sağlıkta şiddete tepki

Sağlıkta şiddete tepki

Korkuteli Belediyesporun eski yöneticisi Kolan vefat etti

Korkuteli Belediyespor’un eski yöneticisi Kolan vefat etti