Elmalı doğalgaza kavuştu 

Elmalı doğalgaza kavuştu

 

ANTALYA,(DHA) – ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin özel doğalgaz dağıtım şirketine verdiği altyapı desteği ile Elmalı’da 3 bin hane doğal gaz ile buluştu. Elmalı’nın doğal gaza kavuşan 7’nci ilçe olduğunu belirten Başkan Böcek, “2024 yılında da Alanya ve Gazipaşa’dayız” dedi. 
Elmalı’da Karyağdı Mahallesi Yeni Atatürk Parkı’nda gerçekleşen doğalgaz verme törenine Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, özel şirketin Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukçu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Başkan Muhittin Böcek, vatandaşın yararına olacak, refah arttıracak proje ve hizmetlere hep öncelik verdiklerini belirterek, “Siyasi beklentileri bir kenara bırakarak Elmalı’mızı doğalgaz ile hızlı bir şekilde kavuşturmak, vatandaşlarımızı rahat ettirmek adına girişimlerimizi yaptık. Şirkete desteklerimizi sunduk. Normalde büyükşehir belediyeleri altyapı katılımı alır. Büyükşehir Meclisi’nden oybirliğiyle geçirerek, şirketten bu parayı almıyoruz. Vatandaşın lehine çalışmalara hep destek oluyoruz. Hayırlı olsun” dedi.
ELMALI 7’NCİ İLÇE OLDU
Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Döşemealtı, Aksu, Korkuteli’nin ardından Elmalı’nın doğal gaza kavuşan 7’nci ilçe olduğunu aktaran Başkan Böcek, Elmalı’da 3 bin konuta doğal gaz verileceğini belirtti. Başkan Böcek, 2024 yılında da doğuda Alanya ve Gazipaşa’nın doğal gaza kavuşacağını söyledi. 
BAŞKAN BÖCEK’İN DESTEĞİYLE 4 YIL ÖNCE GELDİ 
Elmalı’ya doğalgaz alt yapısının 2027’de getirilmesinin planlandığına dikkat çeken Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk “Muhittin Böcek Başkanımız ile en büyük hayallerimizden birisi Elmalı’yı doğalgaz ile buluşturmaktı. Elmalı için 2027 tarihinde alt yapının gelebileceği planlanıyordu. Başkanımızın gayretleri ve alt yapı destekleriyle bu süreyi bu günlere çektik. Vatandaşlarımızın yoğun abonelik başvuruları da bizleri son derece mutlu etti. Ayrıca doğalgaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı ana cadde ve sokaklarımızın yenilenmesini de hızlı bir şekilde yapıyoruz” diye konuştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, şirketin Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukçu, konuşmaların ardından ilk doğal gazı yaktı. 
ASFALT DENETİMİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Elmalı’nın Yenimahalle ve Karyağdı mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği sıcak asfalt çalışmalarını da denetledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Böcek, asfalt ekibine kolaylıklar diledi. Başkan Böcek, “Antalya’mızın tüm ilçelerinde vatandaşımızın huzuru ve refahı için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.(DHA)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
ATSO 100. yıl ödülleri sahiplerini buldu

ATSO 100. yıl ödülleri sahiplerini buldu

İş insanı Ali Yılmazın aracı kurşunlandı

İş insanı Ali Yılmaz’ın aracı kurşunlandı