Emir Ersoy Kimdir?

Emir Ersoy Kimdir?

Güzel oyuncu Gökçe Bahadır’ın eşi Emir Ersoy kimdir? Özellikle Gökçe Bahadır ile evlenmesinden dolayı dikkatleri üzerine çeken ve sosyal medyada insanlar tarafından çok konuşulmaya başlanan Emir Ersoy’un hayatı merak konusu oldu. Emir Ersoy hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar… 

Emir Ersoy, Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri ve şarkıcıları ile sahne çalışmalarına devam ediyor. Alpay’ın “Küçük Bir Öykü” albümünün aranjörlüğünü de yapmış olan Emir Ersoy, ülkemizin en önde gelen sanatçıları Bengü, Burcu Güneş, Gülşen, Keremcem, Tarkan, Tuğba Özerk gibi ünlü isimlerle de çalışan Emir Ersoy, kariyerinde önemli başarılara imza atmış, başarılı bir isimdir. Gelin, Emir Ersoy kimdir? Sorusunu daha detaylı olacak şekilde inceleyelim. 

Yazımızın devamından; Emir Ersoy kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Sosyal medya hesapları nedir? Emir Ersoy ve Gökçe Bahadır nasıl tanıştı? Soruların ve daha pek çok merak edilen soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Sera Kadıgil Kimdir?

Emir Ersoy kimdir? Sorusuna verilebilecek en kısa cevap şu şekildedir: 14 Ekim 1977 tarihinde dünyaya gözlerini İstanbul’da açan Emir Ersoy, Türk yapımcı, aranjör ve piyanisttir. 

Emir Ersoy kimdir? Sorusunun cevabını en detaylı şekilde bu başlık altında bulabilirsiniz… 

Calypso Kralı” olarak da bilinen Metin Ersoy’un oğlu olan Emir Ersoy, 14 Ekim 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Güzel oyuncu Tuğçe Ersoy, Emir Ersoy’un kız kardeşidir. Latin müziği ile iç içe büyüyen başarılı piyanist Emir Ersoy, çocukluğunda babasının konserlerinde orkestranın arasında oturmanın en büyük zevki olduğunu söylemiştir. Tahsil yılları sırasında babası ile birlikte sahnede yer alan Emir Ersoy, bu sayede müzik hayatına profesyonel anlamda başlamıştır. Daha sonra Türkiye’nin önde gelen müzisyen ve şarkıcıları ile sahne çalışmalarına başlayan Emir Ersoy, 1997 yılı sonundan itibaren, dönemin ünlü sanatçılarından Alpay ile çalışmaya başladı ve yaklaşık 3 yıl boyunca onunla birlikte sahne aldı. Bu birlikteliğin ardından Emir Ersoy, Alpay’ın “Küçük Bir Öykü” albümünün aranjörlüğünü üstlendi. 

1998 yılında, Emir Ersoy ve Cüneyt Akgün, “Mojito” ismini verdikleri bir Latin-jazz grubu kurarak Türkiye’nin pek çok yerinde konserler verdiler. 2001 yılında ise Emir Ersoy, yakın arkadaşları Jozi Levi (tumba, perküsyon), Cemil Tatlıpınar (bass), Arda Baykurt (bateri), Tunç Çakır (tumba, timbale davulu), Ateş Öztürkmen (tumba) ve Cüneyt Akgün (vokal) ile birlikte “Cuban-ist” adında yeni bir Latin-jazz grubu kurdular. Bu kadroya bazı konserlerde Yuri Rhadychenko (saksafon), Vecihi Akın (trompet), Gökay Gökşen (trombon), Serdar Barçın (saksafon), Yavuz Duman (trampet), Semih Sural (trampet) ve Turgut Alp Bekoğlu (timbale davulu) gibi isimlerde eşlik etti. 

Aynı dönemde Ersoy, Nail Yavuzoğlu ile birlikte armoni üzerine çalışmalar yaparken, Türkiye’ye gelen pek çok Kübalı grup ve müzisyenler ile sahne aldı, bu isimler arasında Andres Denis Rabelo Macias, Ornelia Manzano, Raynier Magre Avila, Carlos Garcia Mayedo, Ernesto Herrera, Nider Norberto Santiago, Xiomara Contrera, Frank Velasques, William Gonzales ve William Dias Baigorria gibi isimler yer alıyor. 

Emir Ersoy, 2004 yılında Brezilya’dan gelen perküsyon grubu Banda Iyabas ve Brezilyalı şarkıcı Mariane Cidreira Reis ile birlikte stüdyo kayıtları ve konser performansları gerçekleştirdi. Latin-jazz çalışmalarına devam eden Emir Ersoy, Türk pop müziği sanatçıları, müzisyenleri ve gruplarıyla da sahne çalışmalarına devam etti. Bu isimler arasında ülkemizde en çok dinlenen Keremcem, Tarkan, Bengü, Burcu Güneş, Cüneyt Akgün, Metin Ersoy, Saad Chemmari, Sibel Tüzün, Alpay, Tuğba Özerk, Gülşen ve Vedat Sakman isimler bulunuyor 

Emir Ersoy, 2007 yılında Almanya’da yaşayan Fas asıllı şarkıcı Saad Chemmari’nin “Sahar”, Gülcan Altan’ın “Gülümser” ve Cüneyt Akgün’ün “Koyu” adlı albümlerinin aranjörlüğünü üstlendi. Bunun yanında başarılı isim Emir Ersoy, 2008 yılının şubat ayında “Cuban Portrait” adını verdiği ilk latin-jazz tarzındaki albümünün kayıtlarını tamamladı. Aynı yıl, Akın Eldes’in “Aara Taksim” ve İlkin Deniz’in “Good Fellas” adlı albümlerinin miks ve mastering işlemlerini de yaptı. 

2009 yılında kariyerine solo çalışmalarına daha fazla odaklanan Emir Ersoy, Soulfulworks Records etiketi ile ülkemizin ilk latin-caz albümü olma özelliği taşıyan “Cuban Portrait” isimli albümünü piyasaya sürdü. Buna ek olarak, aynı yıl içerisinde Türk metal grubu Sexen’in klavye düzenlemelerini, miks ve mastering işlemlerini de üstlendi. Emir Ersoy hem solo konserlere devam ederken hem de salsa orkestrası projesi olan Projecto Cubano ile sahne almaya da devam etti. 

2010 yılında Emir Ersoy, Türk pop müziğinin önemli isimleri Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Funda Arar, Metin Ersoy, Ayça Varlıer, Yaşar, Deniz Seki, Kubat, Tuğba Özerk ve Emre Altuğ’un katkıları ile oluşan “10 Şarkı 10 Şarkıcı ile Yaşama Bir Şans Ver” albümünü Soulfulworks Records etiketi ile piyasaya sürdü. Başarılı yapımcı Emir Ersoy, bu albümün gelirini Barınak Gönüllüleri Derneği’ne bağışlayarak sahipsiz sokak hayvanlarına katkıda bulundu. Kariyerinde emin adımlar ile yükselen Emir Ersoy, bütün bunlara ek olarak 29 Aralık 2010 tarihinde, Bursa Senfoni Orkestrası ile birlikte ülkemizdeki ilk Senfonik Salsa konserini Bursa’da yeni yapılan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde verdi. 

Gelin, “Emir Ersoy kimdir?Sorusunu merak edilen başlıklar altında inceleyelim. 

Emir Ersoy kaç yaşında? Sorusu sosyal medya kullanıcılarının arama motorlarında en fazla arattığı sorulardan bir tanesidir. 14 Ekim 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen başarılı aranjör Emir Ersoy, içinde bulunduğumuz 2023 senesi itibari ile 46 yaşındadır. 

Emir Ersoy’un burcu terazidir. 14 Ekim tarihinde dünyaya gelen Emir Ersoy bir terazi burcu erkeğidir. 

Emir Ersoy’un boyu ve kilosuna ilişkin ne yazık ki bir bilgi bulunmuyor. Güncel ve kesin bilgiler geldiği takdirde yazımızı sizler için güncelleyeceğiz. 

Emir Ersoy nereli? Sorusu, başarılı piyanist hakkında merak edilen sorulardan bir diğerdir. Doğma büyüme İstanbullu olan Emir Ersoy’un aslen nereli olduğuna dair herhangi bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor. 

Emir Ersoy babası kim? Sorusu sosyal medya kullanıcıların Emir Ersoy hakkında arama motorlarında en çok arattığı sorulardan bir tanesidir. Emir Ersoy, Türkiye’de “Calypso Kralı” lakabı ile tanınan hemen hemen her insanın adını bildiği müzisyen ve şarkıcı Metin Ersoy’un oğludur. Emir Ersoy’un babası Metin Ersoy, ülkemizde kalipso dansının temsilcilerinden biri olarak da biliniyor. Emir Ersoy’un babası Metin Ersoy, 2017 yılında İstanbul Bostancı’daki evinde 83 yaşında hayatını kaybetmiştir. 

Emir Ersoy Evli mi? Güzel ve başarılı oyuncu Gökçe Bahadır ve Emir Ersoy, bir iş için bir araya geldikleri zaman iyi bir arkadaşlık kurmuşlardı. Bu arkadaşlık zamanla güzel bir ilişkiye dönüştü ve Emir Ersoy ve Gökçe Bahadır çifti, uzun süredir mutlu bir birliktelik yaşıyordu. 25 Şubat 2022 tarihinde, görkemli bir törenle İzmir’in Alaçatı bölgesinde evlenen çift, bir ömür boyu mutluluğa “evet” dediler. Gökçe Bahadır ve Emir Ersoy çiftin nikah töreninden ilk kareler ise sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı. 

Emir Ersoy’un kaçıncı evliliği? Sorusu da başarılı yapımcı Emir Ersoy hakkında en çok araştırılan sorulardan bir tanesi olmuştur. Emir Ersoy’un Gökçe Bahadır ile yaptığı evliliği, ilk evliliğidir. 

Emir Ersoy’un çocuğu var mı? Sorusunun cevabı ise hayırdır. 

Sosyal medya kullanıcıları ve Emir Ersoy ile Gökçe Bahadır çiftinin sevenleri ve hayranları tarafından en merak edilen soru ikilinin nasıl tanıştığı oldu. Bundan dolayı çift hakkında arama motorlarında “Emir Ersoy Gökçe Bahadır nasıl tanıştı?” sorusu çok fazla aratılan sorulardandır. 

Efsane şarkıcı Sezen Aksu’nun albüm çalışmaları için bir araya gelen çift ilk kez bu projede tanışmışlardır. Emir Ersoy ve Gökçe Bahadır arasında oluşan iyi arkadaşlık yavaş yavaş aşka dönüşmüş ve en sonunda evlilik ile taçlandırılmıştır. 

Emir Ersoy albümleri şu şekilde sıralanabilir; 

Emir Ersoy sosyal medyayı oldukça aktif olarak kullanan ünlülerden bir tanesidir. Başarılı aranjör Emir Ersoy, Instagram hesabında hem özel hayatına dair hem de projelerine dair detayları takipçileri ile paylaşıyor. 1472 gönderisi ve 38,9 bin takipçisi olan Emir Ersoy Instagram adresine buraya tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz. 

Twitter platformunu da oldukça aktif olarak kullanan Emir Ersoy’un Twitter hesabında ise 1763 takipçisi bulunuyor. Emir Ersoy Twitter adresine erişim sağlamak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. 

Bu yazımızda “Emir Ersoy kimdir?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Benzer içerikler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Genç tasarımcılardan 100. Yıl Özel Koleksiyonu defilesi

Genç tasarımcılardan ‘100. Yıl Özel Koleksiyonu’ defilesi

Konserler iptal

Konserler iptal