Erkan Baş, Antalya’dan seslendi

TİP Konyaaltı ilçe başkanlığı açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Genel Başkan Erkan Baş da katıldı. Açılış öncesi konuşan Konyaaltı İlçe Başkanı Seda Dinç, “Halkın sorunlarına karşı hızla çözüm sunmak, hak mücadelesinden vazgeçmeden yeni bir dünya kurma umudu taşıyoruz. Bu umudu büyütmek için sizlerle yoldaşlık yapmak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki yolun sonu çok güzel. Yolun sonu çok aydınlık. Bu kapı sizin güvenebileceğiniz tek kapı ve bizler hep sizinle yürüyeceğiz. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, inançlı ve kararlı olduklarını belirterek, “Bakın eğer yalnız kalırsak çaresiz kalırız. Yalnız kalırsak umutsuz kalırız. Yalnız kalırsak ne yapacağımızı bilemeyiz. Oysa bütün bu insanlık tarihi, bütün bu Türkiye tarihi bize şunu gösteriyor; örgütlü bir halktan daha güçlü hiçbir şey yoktur” dedi.

“Halk örgütlendiğinde aklını, yüreğini, bileğini, komşusuyla, iş arkadaşıyla, emek kardeşiyle birleştirdiğinde o halkın karşısında durabilecek hiçbir güç yoktur” diyen TİP Genel Başkanı Erkan Baş, “Bizi anlamayan bazı arkadaşlarımız aslında anlıyorlar, düşmanlık etmek için söylüyorlar ama onların söylediklerinden bazı dostlarımıza, ‘Ya memleket bu halde siz ilçe binası açıyorsunuz. Siz il binası açıyorsunuz. Gerçekten sizi anlamakta zorlanıyorum’ diyen, samimiyetle bu soruyu soran yurttaşlara seslenerek başlamak istiyorum. Tam da memleket bu halde olduğu için ülkenin dört bir yanında yeni ilçe örgütleri, yeni mahalle örgütleri, yeni il örgütleri açmak zorundayız” diye konuştu.

BAŞ’TAN SEÇİM HAZIRLIĞI ÇAĞRISI

Başkan Baş, sözlerine şöyle devam etti:

” Antalya genel seçimde Türkiye’ye bir sosyalist belediye armağan edebileceğini bize göre göstermiştir. Şimdi buradan start verelim. Hep beraber sokak sokak, mahalle mahalle, ev ev bütün yurttaşlarımızı hayallerimize önce ortak edelim. Ortak hayallerimizi gerçek kılmak için de elimizden gelen her şeyi yapalım. Türkiye İşçi Partisi her türlü göreve hazırdır arkadaşlar. Yeter ki biz aklımızı, yüreğimizi, bileğimizi birleştirelim. Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Hepinizin yolu açık olsun.”

Genel Başkan Baş’ın konuşmasının ardından ilçe binası kurdele kesilerek açıldı.

 

 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Engelli çocuklar Zeytinparkta kampta

Engelli çocuklar Zeytinpark’ta kampta

CHP’nin 100. yılını Antalya’da coşkuyla kutlandı