Ersan Şen Kimdir?

Ersan Şen Kimdir? 16 Temmuz 1966 yılında dünyaya gelen Ersan Şen şu an 57 yaşındadır. Yengeç burcu olan Ersan Şen akademisyen, avukat ve hukuk adamı olarak mesleklerini sürdürmektedir. Doğum yeri Nevşehir ilinin Avanos ilçesinin Çalış Kasabası olan akademisyen Ersan Şen liseye kadar ki çocukluk çağını Nevşehir’in Çalış Kasabası’nda sürdürmüştür. Ersan Şen babası kimdir? sorusunun ardından kendisi hakkında çok daha detaylı bilgi almak isteyenler ara sıra Ersan Şen hangi kanalda sorusunu da sıkça yönelmektedir.

İlginizi Çekebilir: Bebekler Neden Ağlar? Anne Babalar Dikkat! Bu Uyarıya Önem Verin

Avukat Ersan Şen Kimdir? Ardından İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nde öğrenimini tamamlamıştır. Akademik hayatı dolu dolu geçen ve alanında profesyonelleşme gayesini devamlı olarak sürdüren Avukat Ersan Şen 1983 yılından sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini bitirmiştir. Daha sonra araştırma görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi’nde akademik kariyerine başlamıştır.

Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde gerçekleştiren Ersan Şen eğitimini sürdürmeye devam ederek İstanbul Üniversitesi’nde kamu hukuku alanında doktorasını yapmıştır. Yardımcı doçentlik mesleğini bunun ardından sürdüren Ersan Şen 1998 yılında doçent olmuştur.

Günümüze dek 2004 yılından itibaren profesör olarak görevini sürdürmektedir. Tüm bunlara ek olarak avukatlık mesleğini de İstanbul barosunda sürdürerek eş zamanlı akademik hayatını gerçekleştirmektedir. Şu an İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde devam etmektedir.

Ersan Şen Biyografisi hakkında bazı detaylar vereceğiz. Şu an ise hukuk bilimleri anabilim dalı Başkanlığı görevi ile birlikte İstanbul Üniversitesi Siyasal bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığı mesleklerini idare etmektedir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Senato Üyesi olarak da görevini sürdürmektedir.
Kendisi aynı zamanda Türk ceza hukuku derneğinin üyesidir.
Alanına sıkı sıkıya bağlı olan Ersan Şen akademik kariyerini ileriye taşıyarak çeviri, makale ve birçok kitap çıkarmıştır.

Prof Ersan Şen Evli mi? Arife Şen ile evli olan Profesör Ersan Şen hakkında detaylı bilgiler merak edilmiştir. 13 Temmuz 1971 senesinde Mersin Anamur’da dünyaya gelen Arife Şen İlköğretim eğitimini Polatlı ilçesinin bağlı olduğu Ankara ilinde okumuştur. Daha sonra lise ve ortaöğretim eğitimlerini İstanbul’da bitirmiştir.

Prof Ersan Şen Alevi mi? Kendisi hakkında en sık sorulan soruların başında gelen Ersan Şen alevi sorusu hakkında ekstra bir bilgi bulunmadığını belirtmek isteriz. Aynı zamanda Ersan Şen tarafından aleviliği hakkında açıklama gelmemiştir.

Ersan Şen Hangi Partili? ‘Kemalizm’i eleştir, Mustafa Kemal’i eleştir buna katlanırım fakat Mustafa Kemal’a kafir diyemezsin.’ sözlerinden sonra hangi partili olduğu sık sorulan sorular içerisine girmeyi başarmıştır.

‘Prof. Dr. Ersan Şen, Ayasofya Cami’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dinlediği konuşmada imam Mustafa Demirkan’a çok sert tepki gösterdi. Yaptığı konuşmada Atatürk’e zalim ve kafir diyerek hakaret eden imam Demirkan’a tepki gösteren ceza hukukçusu Şen’in konuşması sosyal medyada gündem olmuştu.

Ülkenin son dönemlerde kutuplaştığını belirten ceza hukukçusu Şen, din alimlerinin lisanını eleştirerek tehdit lisanının, hakaret lisanının, beddua lisanının terk edilmesi gereken yerde konuştuğumuz bahse bak yorumunda bulundu. Mustafa Kemal Atatürk’ün tartışma konusu olmasına bile şaşıran Şen, vallahi pes diyorum herkes ağzından çıkan lafa dikkat edecek diye konuşmasına devam etti. Bir cümle söylediğimizde cımbızla alınıyoruz çıkıyorsun, oradasın, sorumlusun karşında devlet erkanı bulunuyor ve buna itiraz etmeyen devlet erkanını da üzüntülerini bildirdiğini söyledi.

Durumu kınadığını belirten Şen, Sayın Cumhurbaşkanı var orada sen ne biçim konuşuyorsun demiyorsun kimse diye konuşmasını sürdürdü. Tarihini unutursan, tarihi terk edersen sen terk edilirsin uyarısında bulunan Şen, bu ülkede kimsenin Mustafa Kemal Atatürk’ü silemeyeceğini özellikle inanan biri olarak Mustafa Kemal’in peşinde olduğu söyledi. Atatürk’ün peşinde olduğu için dinsiz mi oluyorum diye Şen, yok o camileri kapattı, onu kapattı, bunu kapattı diyeceğinize daha iyisini yapın kardeşim yorumunda bulundu.’ açıklamaları gazetelerde yer almıştır.

Ersan Şen’in Kızı Kimdir? sorusu epey merak edilmiştir. Kızının adı bilinmemektedir. Kendisi hakkında ekstra detaylı bilgiler ise basın dahil yer almamaktadır.

Ersan Şen Çocuğu Var mı? Çocuk sayısı net bilinmemekle birlikte bir kızı olduğu hakkında çok sık sorular sorulmaktadır.

Bizi Instagram hesabınızdan takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
NG KÜTAHYA SERAMİK UNICERA’YA DAMGA VURACAK!

NG KÜTAHYA SERAMİK UNICERA’YA DAMGA VURACAK!

'Dijital Evren' ilgi görüyor

‘Dijital Evren’ ilgi görüyor