Ezgi Fındık Kimdir?

Ezgi Fındık Almanya’da doğan bir makyaj kanalı olan Türk youtuberdir. Aynı zamanda 6 yıl M.a.c. markası için çalışmıştır. Makyaj eğitimleri almıştır. Eliz isminde ikizi ve 2 ablası vardır. Youtube kanalı için makyaj konulu içerikler üretmektedir.

Ezgi Fındık 1992 senesinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. 2020 itibari ile 28 yaşındadır.

Ezgi Fındık 55 kilodur.

Ezgi Fındık’ın boyu 1.63 cm’dir.

Ezgi Fındık’ın bir ikizi iki tane de ablası vardır. İkizi 360 kanalın makyaj videosu sunan Eliz Fındık’tır. Ablasının birisi evlidir ismi Sinem Kınay’dır. Diğer ablasının ismi ise Gülşah Fındık’tır.

Ezgi Fındık’ın anne tarafı aslen Tekirdağlıdır Bulgaristan Yunanistan göçmenidir. Babası da Karadenizli Giresunludur.

Ezgi Fındık Almanya’da büyümüş üniversiteye kadar Almanya’da yaşamıştır. Üniversite için İstanbul’a gelmiştir. İstanbul Üniversitesinde Alman Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Ezgi Fındık 3 dil bilmektedir. İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerini bilmektedir.

Okulu bitirdikten sonra Mac’de makyaj artisti olarak çalışmaya başlamıştır. Makeup Artists olarak çalışmalarına devam etmektedir. Mac’de çalışırlen aynı zamanda eğitim de almıştır. Mac mağazalarında part time satışlar yapmıştır. Gezici uzman olarak çalışarak farklı konumlarda satışlar yapmıştır. Ve Mac’de çalışırken makyaj eğitimi de almıştır. Mac’de 6 yıl çalışmıştır.

Almanya’da yaşarken daha çok küçük yaşlardayken bile makyaj yapmaya çok meraklı olduğunu söyleyen Ezgi Fındık mezuniyetlerde arkadaşlarına makyaj yaptığını söylemiştir.

Ezgi Fındık Türkiye’ye döndükten sonra moda ile ilgili bir blog açarak yazılar yazmıştır. Kozmetik alanında çalışmak istediği için okurken de boş zamanlarında işe gittiğini söylemiştir.

Ezgi Fındık Mac’de ayrıldıktan sonra bir youtube kanalı açarak çok sayıda takipçi kazanmıştır.

Ezgi Fındık’ın estetiği yoktur. Ancak dudaklarında dolgu vardır. Kaşlarını bir süre çok ince aldırmıştır. Kaşları çok fazla inceldiği için Başak Saygın’a kaşlarına vitamin dolgusu yaptırmıştır. Ve bu şekilde kaşlarını kalınlaştırmıştır. Ayrıca yanaklarına da Amerikalı bir doktora estetik yaptırmıştır.

Ezgi Fındık’ın küpeleri takipçileri tarafından çok beğenilmektedir.

Ezgi Fındık cilt bakımı için bir güzellik merkezine giderek cilt bakımı yaptırıyor. Önce cildine bir losyon sürerek cildi temizleniyor. Sonrasında Darphın isimli balm cildine uygulanarak siyah noktaların ve sivilcelerin yüzeye çıkmasını ve kolay temizlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda sivilceleri de sağlıyor. Kan dolaşımını hızlandırmak için peeling yapılıyor. Lekelerde açma yapan gözenekleri sıkılaştıran bir asit peelingi uygulanıyor. Ve bakım yaptıktan sonra 24 saat makyaj yapmadığını söylüyor.

Ezgi Fındık Dubai’de Fenty Beauty isimli Rihanna’nın çıkardığı markanın seminerine katılmıştır. Ve burada Rihanna ile tanışmıştır. Rihanna highlighter sürmüştür. Rihanna ile selfi çekilmiştir.

Ezgi Fındık New well makyaj malzemelerini de kullanmaktadır.

Ezgi Fındık makyajsız hali ile kameranın karşısına geçerek çeşitli makyajlar yapmaktadır.

Ezgi Fındık youtube kanalında alışveriş önerileri veren içerikler de paylaşmaktadır. Zara ve H&M markalarından yaptığı alışverişleri ve markaların indirimlerini paylaşmaktadır.

Ezgi Fındık concealer gözaltı kapatıcısı olarak Tarte Shape Tape ürününü çok seviyor. Watsonsta da seçilen yılın ödülüne aday olan birkaç ürün deneyerek sevdiği ürün ile kıyaslıyor. Kendi kullandığı Tarte Shape Tape ürününe muadil olarak makyaj çantasında bulunduracağı ürünün Huda Beauty The Over Achie Concealer olduğunu söylüyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Beliz Şen Kimdir?

Dilara Köseler Kimdir?