Fatih Altaylı: Altındağ AKP’nin kalesidir

 Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, Ankara’nın Altındağ ilçesinde Suriyeli ve Afganlara ait evlerin taşlanması, bazı işyerlerinin yağmalanmasıyla ilgili olarak, “Türkiye’de bizim çok uzun zamandır dikkat çektiğimiz bu soruna kayıtsız kalan iktidarın belki Altındağ sayesinde bu konunun önemine artık ‘uyanması’ sağlanır diye umut ediyorum. Çünkü Altındağ herhangi bir yer değil” ifadelerini kullandı. 

 SIKIYSA ‘GEZİ ZİHNİYETİ’ DEYİN

 Gazeteci Fatih Altaylı, “Hadi ‘Gezi zihniyeti’ deyin sıkıysa” başlıklı yazısında şunları dile getirdi: ‘“Yalılarınızda viski yudumlarken Suriye karşıtlığı yapamazsınız’ denilecek, ‘Nişantaşı’nda rahatınız mı kaçtı da faşistlik yapıyorsunuz’ diye dalga geçilip iktidar tarafından ötekileştirilecek bir yer değil. Altındağ demek aslında AKP demek. Altındağ AK Parti’nin kalesi. Müstahkem mevkii”.

 ALTINDAĞ İLÇESİ İKTİDARCIDIR

 “2011 seçimlerinde AK Parti Altındağ’da yüzde 63 oy almış. 2015 seçimlerinde yüzde 63.15. 2018 seçimlerinde AK Parti’nin aynı ilçedeki oyu yüzde 66. 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 64.43. Ve Ankara’yı bilenler bilir, Altındağ askerine polisine karşı çıkacak bir yer de değildir. Devletçidir, iktidarcıdır. Darbe girişimi gecesinde, darbecilere en sıkı direnendir Altındağlılar. Yani iktidarın ‘Gezi zihniyeti’ diyerek işin içinden çıkacağı, küçümseyeceği bir yer değildir. Altındağ bile isyanda ise düşünün siz gerisini. Ve iktidar sahipleri iyi bilir ki, Altındağ isyan ettiyse isyan büyüktür. Görmezden gelemezsiniz”.  

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Tiktok fenomeni Gamze Özay kimdir?

Kaan Özdil kimdir? Giresunlu kaslı çocuk kimdir?