Filenin Sultanları olimpiyatlarda!

Filenin Sultanları olimpiyatlarda!

 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu altıncı maçında A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya ile karşılaştı. Ev sahibini 3-1 yenen Filenin Sultanları, gruptaki son maçı öncesi 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na gitmeyi garantiledi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya karşısında ilk seti kaybetti. Filenin Sultanları geriden gelerek peş peşe 3 seti de kazandı ve mücadeleden 3-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Filenin Sultanları, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu’nda karşılaştığı Porto Riko’yu 3-0, Bulgaristan’ı 3-0, Peru’yu 3-1, Arjantin’i 3-1, Brezilya’yı 3-0 ve Japonya’yı 3-1 yenerek 6’da 6 yaptı. A Milli Kadın Voleybol Takımı böylece 2024’te Paris’te düzenlenecek olimpiyatlara katılmayı garantiledi. Milliler, yedinci ve son maçında ise 24 Eylül Pazar günü (TSİ) 10.00’da Belçika ile mücadele edecek.

Türkiye Voleybol Federasyonu”> Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptığı açıklamada, “Olimpiyatta da kürsüde yer almak istiyoruz. Moral ve motivasyon açısından çok iyi bir milli takım sezonu geçirdiğimizi düşünüyoruz. Hem Milletler Ligi hem de Avrupa şampiyonluğu yaşadık. Bunlar tarihimizde ilk defa oluyor. Tarihi olayları yaşatan oyuncularımla ve camiamla gurur duyuyorum. 2023 yılı kesinlikle voleybol yılı oldu. Bize destek olan, yalnız bırakmayanlara şükranlarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Eğitim Sen Başkanı Sönmez ve 22 kişi gözaltında

Eğitim Sen Başkanı Sönmez ve 22 kişi gözaltında

Kemer'de festival heyecanı başlıyor

Kemer’de festival heyecanı başlıyor