Gazete Duvar’da neler oluyor

 Gazete Duvar’da 5 yıldır Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışan Ali Duran Topuz’un istifa etmesiyle birlikte, bazı gazeteciler de Topuz’la birlikte istifa kararı aldı. Herkes Gazete Duvar’de neler oluyor diye merak ederken, gazeteden açıklama geldi. Açıklamayı And Yayıncılık adına Vedat Zencir yaptı.

 İstifasını sosyal medya üzerinden duyuran Ali Topuz’un, yaptığı paylaşımda “Bir kişiye hakkım helal değil” demesi dikkat çekti.

 Topuz’un ayrılığından sonra ‘Duvar English’ Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel ve gazete yazarlarından Bahadır Özgür, Şenay Aydemir ile Hakkı Özdal da gazeteden ayrıldı.

 KAPANIYOR MU

 Gazeteci Sedat Bozkurt’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım akıllarda “Gazete Duvar kapanıyor mu?” sorusunu oluşturdu. Bozkurt yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

 “Gazete Duvar örnegi bir kez daha gösterdi, bağımsız medya kuruluşları ancak okuyucusunuz, izleyicisinin destegi ile ayakta kalabilir ve bağımsızlığını sürdürebilir. İyi bir bağımsız gazetecilik denemesi daha bitti, çok üzücü…”

 GAZETE DUVAR’DAN AÇIKLAMA

 Herkes gazetede ne oluyor sorusunu sorarken Gazete Duvar, internet sitesinden konu ve iddialarla ilgili bir açıklama yayınladı.

 İşte Gazete Duvar’ın o açıklaması:

 “Ne oluyor? Duvar kapanacak mı? Satılacak mı? Genel Yayın Yönetmeni neden görevden ayrıldı? Bundan sonra ne olacak? Duvar okurları ve çalışanlarından dün akşamdan bu yana böyle birçok soru geliyor.

 Gazete Duvar beş yıl önce yayın hayatına başladığında, bugün geldiğimiz noktaya gelebileceğimize bizden başka kimse inanmıyordu. Gazete Duvar’ın bugünkü başarısı iyi gazeteciliğe duyulan inancın ve muazzam bir kolektif emeğin ürünü. Geride bıraktığımız son derece verimli beş yıl için başta Ali Topuz olmak üzere gazetenin tüm yazar ve çalışanlarının büyük rolü ve katkısı vardır.

 Kurumlar zaman zaman değişim geçirerek yeni adımlar atmalıdır. Bu, geçmişi reddetmeyi değil, tersine, onu daha da ileri taşımayı amaçlamalıdır. Bu çaba, bazen yönetim ve organizasyon bakımından yeni kararlar alınmasını gerekli kılar.

 Duvar’ın gerçekleri başarıyla ortaya koyan, bu nedenle de ona ciddi bir imaj ve değer kazandıran gazetecilik anlayışından taviz verilmesi, editoryal bağımsızlıktan vazgeçilmesi asla söz konusu değildir. Duvar tüm çalışanlarının ve okurlarının ümidi ve geleceğidir. Hepsinin emeğiyle ve özverisiyle bu günlere gelmiştir. Onun için de herkesin özenle koruması gereken bir kurumdur.

 En baştan itibaren iyi gazeteciliğin kişilere değil ilkelere bağlılık temelinde mümkün olduğunu ve iyi gazetecilik ilkelerinin kurumsallaşması gerektiğini ısrarla savunduk. Gazete Duvar aynı iddiayı bugün de sürdürüyor. Okurlarımızın şimdiye kadar gösterdikleri ilgiye minnettarız ve gazetecilik adına daha iyisini yapma azmi içindeyiz. Kısa süre içinde Duvar kendisini yeni atılımlara hazırlayacak, ülkemizin ağır koşulları altında boğulmaya çalışılan gazetecilik mesleğinin güvenilir kalesi olmaya devam edecektir.

And Yayıncılık adına Vedat Zencir”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Roma dönemine ait sikkeler ele geçirildi

Demir Grup Sivasspor - Fraport TAV Antalyaspor: 2-2

Antalya Haberleri: Demir Grup Sivasspor – Fraport TAV Antalyaspor: 2-2